| anonim_4396 a întrebat:

happy
Deci ...am 14 ani sunt baiat si sunt cam gras straight face adica nu sunt foarte gras am putina burta dar nu imi place de loc sunt foarte rusinat de chestia asta nici la plaja nu merg nu ma simt bine sigh nu mereu am fost asa gras in clasele 1-4 eram slab mort dar in clasa 4-5 am inceput sa mananc shaorma :-s
Am in jur de 1.67 si 50 kg thinking (poate din kg nu par gras dar am ceva burta sigh )
Vreau sa stiu ce sa mananc ce sa nu mananc...
Vreau un program strict! Ce sa mananc luni/marti...
Ce exerciti sa fac.(nu prea vreau sa merg sa alerg ca imi e cam rusine sa merg asa singur de nebun sa alerg )
Si vreau sa stiu ce sa imi iau maine la scoala nu am timp sa mananc de dimineata deoarece incep orele de la 7:30...
Eu imi iau bani la scoala si mananc prostiile de la magazin sigh
Dau Funda pentru cel mai bun raspuns! happy

14 răspunsuri:
| blueheart a răspuns:

Metabolismul fiecaruia e important. Eu mananc si la ora 23 si tot nu pun nimic pe mine. Si micul dejun e cel mai important, nu sari peste el.chiar daca nu ai timp prea mult. Incearca sa-ti faci timp daca vrei sa ai un corp sanatos. Si mie imi place ciocolata si mananc in fiecare zi, dar nu trebuie exagerat in privinta cantitatii. Mai bine iti iei un pachet de acasa cu mancare sanatoasa decat sa te duci sa-ti cumperi mancare fara sa stii exact ce contine ea. Si poti gasi tot felul de retete sanatoase ca sa-ti faci un program cu ce sa mananci. Succes la scoala! O sa fie totul bine daca iti doresti cu adevarat! happy

Răspuns utilizator avertizat
| MariusTorres a răspuns:

Trebuie sa mananci multe fructe si legume si fa sport du-te la sala eu nu fac sala am 10 ani am 45 kg eh

| DenisaElenaaa111 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa mai consumi de la fast food si ar trebui sa faci exercitii de slabire gen : abdomene. Nu trebuie sa mai mananci multa paine si dulciuri in exces si sa nu mananci dupa ora 6-7
Sper ca ti'am fost de folos bafta sa nu mai fi rusinat de cum arati cine te plece te place asa cum esti :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru DenisaElenaaa111):

"sa nu mananci dupa ora 6-7 ", cine te-a invatat tampenia asta?

Răspuns utilizator avertizat
| SpikLo a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu din cate stiu nu e bine sa te culci cu stomacul plin.
Sa mananci cu 2-3 ore inainte sa te culci happy
Si daca vrei sa stii, stiu asta de la un nutritionist.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SpikLo):

Cu 2-3 ore inainte sa te culci e curect, dar fix ora 18 e irelevant, nu ai mentionat ca te culci la 20-21 seara.

| SpikLo a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu ma culc la 20-21 straight face in jur de 22-23...

| Cosmin86 a răspuns (pentru SpikLo):

Atunci ultima masa e la 20-21. In niciun caz la 18

| SpikLo a răspuns (pentru Cosmin86):

Super..acum 10 minute am terminat de mancat big grin
Am mancat ceva mai usor. piept de pui fiert.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SpikLo):

Fara nimic? Eu as mai face o salata de legume crude ( rosii, ceapa, morcov, ardei gras, etc. ) cu putin ulei de masline.