| alexandrUUUU78463724 a întrebat:

deci mai sunt uni "jmecheri" care stiu sa injure(eu nu prea stiu sa injur ca ei ca nu sunt copil al strazii) si ma enerveaza, adica ei ma injura de mama chestii din astea si eu nu stiu sa le raspund imi dati si mie injuraturi/replici?
ex:am. pe. pana a murit sau ceva de genu asa

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Dovedeste-le celor din jur ca tu nu iti pui mintea cu acei badarani care au un limbaj foarte colorat.
Niciodata nu va fi apreciat de societate un asemenea individ.
Lasa-i in pace, stiu ca te deranjeaza si e greu sa stai sa-i asculti cum te injura si te iau peste picior, dar stii cum e vorba, " Cine rade la urma, rade mai bine ".
Incearca sa-i ignori, iar daca vreodata vor avea nevoie de tine sa nu-i ajuti.
Fii arogant cu ei, nu-i baga in seama. Arata-le ca putin iti pasa ce spun ei.
Eventual, raspunde-le sec, dar nu prin injuraturi.
Exemplu : Cineva iti zice " baga-mi-as p*** in tine ", ii spui si tu " hai, bag-o, daca ai asa ceva ".
Sau chestii de genul, ca sa nu zici ca stai ca prostul.
Bafta!

2 răspunsuri:
| alexandrUUUU78463724 explică:

Sadop eu asta fac da ma enerveaza din 2 motive:1.el e mai mic ca mine 2.era sa isi ia bataie de 10 mi de ori si l-am scapat eu si acum ma injura

| Sadop a răspuns (pentru alexandrUUUU78463724):

Atunci şi-o caută cu lumanarea.
1. Te duci acasă la maicăsa si taicăsu şi le zici sa-şi ţină copilul acasă daca nu vor să-l vadă prin spitale.
2. Le spui alor tai.
3. Îl iei frumos, de guleraş, şi îi spui ( fară să dai în el ) că dacă te mai jigneşte s-ar putea să regrete.