| Andiiiiiii a întrebat:

Doar ce mi-am achizitionat un Nikon D3200, aparatul este super ok, pozele ies foarte bine, dar nu stiu sa le editez, am vazut multi cu propriul lor stil de a edita, intrebarea mea este, unde editeaza ei aceste poze? m-ar ajuta si cateva site.uri cu sfaturi de genul, multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cea mai buna editare o poti face in Photoshop. Pentru simplul motiv ca se gasesc o sumedenie de pluginuri cu filtre. Unul din cele mai populare moduri de a filtra o fotografie pare sa fie Bleachpass de la Nick colorfx pro. Cred ca ai vazut genul ala de fotografii in care in special persoanele capata o culoare a pielii ciocolatie texturata. Ei bine aceasta colectie de filtre ce contine filtrul Bleachpass iti da aceasta posibilitate. Plus multe alte filtre, sau chiar capacitatile native ale Photoshopului de a regla diverse aspecte precum color balance, avand trei tipuri de ajustari built-in: ajustare de culoare, ajustare de contrast si auto adjust.

Din pacate aproape toate traznaile de editat poze online contin niste filtre ne-editabile sau putin editabile care nu fac altceva decat sa dea prost. Efecte ieftine cum ar veni.

1 răspuns:
| AnishoaraM a răspuns:

Poti sa-mi arati citeva foto?
as vrea si eu sa-mi iau acest fotoaparat