| BellaCiao123 a întrebat:

Furnizorul de servicii de telecomunicații poate vedea site-urile pe care le-ai accesat? Am internet de la RCS & RDS DIGI.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ca să nu mă mai repet: http://www.tpu.ro/......cesez-iar/

| dannyel86 a răspuns:

Da, furnizorul are acces la istoricul navigarilor pe internet de la fiecare abonat. (adresele URL vizitate)
In teorie, aceste informatii sunt confidentiale si nu sunt divulgate altor persoane, cu exceptia faptelor prin care se incalca legea.
Furnizorul nu poate vedea datele de logare pe site-uri (nume si parola), ele fiind criptate de server-ul pe care te autentifici.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Normal. Și-n cazul unor probleme serioase, la cererea organelor abilitate are și obligația de a pune aceste date la dispoziție.