| anonim_4396 a întrebat:

astăzi am accesat site-uri pornografice, unde mi-am făcut un cont și mi-am descărcat 6 video-uri de acolo. Dacă am ca distribuitor de internet compania DIGI RCS-RDS se poate vedea site-ul accesat și video-urile descărcate?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar in cazul in care apar copii, in rest nu le pasa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa le ceri parerea daca ai descarcat ce trebuie?

| doctorandus a răspuns:

In principiu providerul tine loguri din motive de securitate informatica. Daca vrei sa nu mai vada ce websiteuri accesezi (ci doar IP-urile), activezi DNS over TLS in Firefox sau Chrome. Pe un IP pot fi sute de websiteuri.

A, da, pe conexiune securizata (HTTPS) providerul nu poate vedea ce descarci.

| alina2k18 a răspuns:

Da, ei pot vedea ce accesezi si ce descarci laughing dar nu ii intereseazawinking

| TomyBrave2019 a răspuns:

Ce vrei sa o faceti in grup tu si cei de la Digi?

| LupGetodacJedi a răspuns:

Ce video-uri ai descarcat, intreb pentru un prieten