| M1989 a întrebat:

Salut Tpu....Nu stiu cum sa incep.Acum 20 de minute in timp ce dormeam am simtit in camera o energie negativa,am luat ceva de pe noptiera si am aruncat catre ea,in acel moment acea energie a venit catre mine,o simteam asupra mea, simteam cum imi vorbeste, dar totul era neclar. Am deprins o putere de a-mi controla subconstientul si stiu cand dorm si ceva nu este bine ma pot trezi. Doar ca in noaptea aceasta dupa ce m-am trezit inca imi simteam corpul intr-o stare de paralizie si bataile inimii erau foarte puternice. Abia dupa 15-20 de secunde am reusit sa-mi aprind lumina de la telefon.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Suferi de paralizie in somn

| lpavel a răspuns:

Starea asta se poate explica... se datoreaza viselor si somnului foarte adanc, de aici si paralizia dupa trezire. Mintea se trezeste dar corpul nu! Ti-am zis pe scurt, pentru o explicatie mai ampla ar trebui sa-ti scriu o pagina intreaga. Am gasit aceasta explicatie pe Youtube in engleza si cred ca asa este!

| M1989 explică (pentru lpavel):

Aceasta experienta, ma socat..si nu faptul paraliziei....ci a faptului ca nu stiu daca vocile pe care le auzeam langa mine erau pure halucinatii s-au ele chiar au existat...Pentru mine a fost prima experienta de acest fel, pentru mine cele 15-20 de secunde de paralizie mi s au parut o ora.

| lpavel a răspuns (pentru M1989):

Acele voci erau halucinatii si vise la un loc pentru ca nu erai trezit complet... cat despre acea paralizie, da, asa par secundele ca minutele pentru ca te simti nepuntincios iar din cauza asta te si sperii foarte tare, atunci apar si halucinatii, mintea iti joaca feste! Dar fi sigur ca nu era nimic paranormal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești mai nebun decât mine, felicitări! Eu n am ajuns inca la halucinații. Dar sunt aproape!