| Hopahopa a întrebat:

Recent am inceput sa vorbesc cu o fata pe facebook doar ca ea e mai mare ca mine cu 3 ani iar in curand o sa iesim impreuna. Nu e problema ca iesim impreuna ca am mai fost la intalniri doar ca cu fete de aceeasi varsta cu mine.Problema e ca imi este putin teama sa nu o dau in bara cu ea, deci va rog spuneti-mi niste subiecte despre care sa discutam! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Vlad81 a răspuns:

Salut! Muzica, filme, activitatile ei preferate si o asculti - cu MARE atentie apoi ii povestesti si tu ceea ce iti place, ceea ce aveti in comun, ii daruiesti o floare(nu neaparat un trandafir dar nici una smulsa de undeva daca se poate), o iei de mana, o privesti in ochi si ii faci declaratii sub clar de luna - dar toate trebuie sa fie din inima. Daca chiar iti place fata mult de tot, nu invata declaratii de pe net sau din carti - fii tu insuti+multa grija la vocabular, felul cum arati si felul cum te porti, unele fete se prind de vrajeala! Bafta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te panichezi si daca te gandesti la ce subiecte o sa abordezi de acum. clar o sa o dai in bara si o sa o faci si pe ea sa se simta incomod. Stai chill, relaxeaza-te. Daca ai mai iesit la intalniri, stii cum e sa porti o conversatie deschisa iar faptul ca ea este mai mare decat tine asta nu ar trebui sa-ti goleasca mintea de idei.

| OchiiCaprui a răspuns:

Nu-i asa grav daca e cu 3 ani mai mare, atata timp cat esti mai inalt sau egal cu ea e in regula.
Puteti discuta despre scoala, familie, muzica, etc.Gasesti tu.Bft

| leivi a răspuns:

Timpul liber, hobby, scoala, familie, gusturi etc.