| anonim_4396 a întrebat:

Va anunt de acum ca e mult de citit, asa ca nu va plangeti dupa happy.

Sunt curios daca cineva e de acord cu mine sau nu pe aceasta chestie, daca cititi totul va vreau parerea. Unde lucrez e un baiat de 21 de ani care de vreo luna incoace am tot obsevat o chestie ciudata (pentru ca majoritatea baietllor fac opusul). Unde era un grup de persoane era si el daar cand o fata sau mai multe veneau el se scuza si se prefacea ca are de munca.

La inceput am crezut ca na poate a fost cu una din acel grup si i-a dat papucii si nu vrea sa o vada dar se pare ca nu era asa. De vreo saptamana am tot vazut ca pe unde eram eu opa si el. LA inceput am crezut ca mi se pare dar dupa o zi 2 am vazut ca tot vroia sa se bage in seama si restul. Acum 3 zile cand stateam in fata intrarii (a restaurantului) am vazut ca iar face asa, si m-am dus la el direct si l-am intrebat daca vrea ceva sau nu, ca tot se uita aiurea la mine si ma cam enerva. Am vazut ca a ramas uimit si a plecat. In gandul meu m-am gandit ca e gay si cine stie (am vazut ca tot pe langa unde eram eu era si el, nu pe unde erau grupurile cu fete, ce altceva putea sa imi vina in minte). Azi cand m-am dus la 12 nefiind mai nimeni am inceput sa sterg randul meu de mese(a 3 oara laughing ), si am vazut ca vine la mine si m-a intrebat asa direct, daca vreau sa fim prieteni.
Am ramas putin tampit si m-am uitat in spate sa vad daca e vreun grup ceva care l-a trimis sa faca vreo gluma idioata dar nu era nimeni (restul erau in bucatarie ) si i-am zis ca nu cred in conceptia de prietenie. (am avut "prieteni" de-a lungul anilor care erau doar curve moarte dupa atenci, fie baieti sau fete, care aveau pretentii sa fie pupati in dos, dar cand aveai nevoie de cineva nu era nimeni, asa ca de la vreo 18 ani, am inteles ca "prietenii" sunt o pierdere de vreme,si nu semerita sa iti bati capul cu alte persoane, majoritatea "prietenilor" in ziua de azi sunt persoane care stau cu turma numai ca nu au ce face acasa, dar nu sunt nimic pe langa ce inseamna un prieten) si asta i-am zis si lui. Si i-am zis, ca putem fii amici dar cuvantul "tabu" e prea mare. (el venise la mine crezand ca eu am ceva cu fetele, dar de fapt nu am nimic cu nimeni dar nu vb mai cu nimeni, nu conteaza genul, dupa cum am zis, pierdere de timp) DUpa ce am discutat noi vreo jumatate de ora,(azi a fost pustiu, mai toti am stat ca prostii degeaba) l-am intrebat cum de nu e in bucatarie unde sunt restul, si mai ales fetele (pun todeauna accent pe asta cand vorbesc cu un baiat, sa vad care e pupincurist, de obicei aia sunt cei mai curve, adica cei mai pierde "timp" in conceptia mea, din nou. adica, azi vorbesti cu ei, maine nu te mai baga in seama. SI el mi-a povesstit ca de mic a fost luat de prost la scoala, si pe unde era un baiat care se lua de el era si o fata care era cu el si nu facea nimic sa il ajute (fata era cu batausul), ori chiar il incuraja sa ii mai dea. Cu vreo 6 luni in urma a avut o "iubita" timp de 3 luni, care tinea tare la ea, cand s-a operat ea de apendicita era tot timpul cu ea (aarata devotament baiatul) dar dupa ce s-a facut bine ll-a lasat, pentru ca vezi domne nu e "party boy" sa mearga cu ea in club si sa bea ca un mitocan.De fapt ea a zis ca sa se distreze (in club), dar intr.un club asta inseamna distractie, bei ca porcul si sa dansezi cu " curul la toate boarfele in fata( cuvintele lui, chiar daca sunt de acord). Dupa putin timp, a zis hai sa mai incerc cu alta fata, dar din pacate a dat peste o feminista. El s-a dus sa o invite la o cafea etc, si la urma s-a oferit sa plateasca si ea l-a facut albie de porci ca ce "ea e ca restul panaramelor, sa astepte baiatul sa ii cumpere o amarata de cafea". Si de atunci evita in mod repetat orice fata sau grup in care sunt fete.

Si eu acum ma intreb, nu el e aici victima? De ce ceilalti din staff sau altii lar face un nesimtit cand el nu are nici o vina?

PS- stiu ca am scris mult, dar am prefeerat sa o lungesc asa sa se intelega bine, daca va plangeti ca ati citit tot si etc etc, problema voastra, nu eu v-am pus. Si inca ceva, am scris mai sus multe chestii de fete care ala le gandea, spunea, daca cineva face asa, nu isultati, fiecare are parerea lui.

11 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ma uitam saptamana trecuta la emisiunea Te vreau langa mine si la paravan, pentru o tipa frizerita, destul de la locul ei la prima vedere, deloc pitipoanca, ba chiar cu vocabular si o atitudine ok, au venit doi baieti deodata. Unul dintre ei un tip la locul lui, hair stylist parca, altul un fel de gibon uman, foarte indraznet si obraznic, statea in picioare cu mainile si picioarele departate de corp "dansand" ca aia din vestul salbatic. E usor de ghicit ca fata a ales gibonul la o prima impresie, a plecat la o intalnire si cum era de asteptat a venit inapoi dezamagita.

Mie imi pare rau s-o spun dar multe din fetele si femeile din ziua de azi sunt niste jigodii, e greu sa gasesti o fata asezata, care sa nu fie pitipoanca sau isterica sau cel mai rau - materialista pana in maduva oaselor.

Ai un pic tendinta initiala de a reactiona gresit la astfel de lucruri, asta din spusele tale. Chiar daca ar fi deja gay, obosit de a lupta cu femeile nebune cu care a avut de-a face, si te-ar aborda un astfel de tip, nu vad zau de ce ai fi agresiv, indiferent in ce masura. Gandeste-te mai repede si la celalalt asa cum vad ca ai facut-o pana la urma, si trateaza problema un pic mai relaxat.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu ma intelege gresit, nu e ca m-am dus la el co o falca in cer alta in pamant, doar m-am dus si i-am zis" ai ceva cu cu mine ca vad ca te tot holbezi atat?". ma enerveaza cand lumea se uita asa ca tembeli.

ca o mica intrebare ca te-am observat ca raspunzi pe aici, ce naiba poate face un baiat sa gaseasca o fata la locul ei in ziua de azi. saracul ala m-a intrebat, dar ma uitam ca prostul la el, si i-am raspuns ca eu unu, imi iau mai mult timp sa cunosc o fata, si dupa o intreb daca vrea sa iesim la o intalnire si restul, dar nu era prea "multumit" dar era prea de treaba sa imi zica, cred laughing.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandesc ca o solutie mai buna ar fi s-o caute printr-un site specializat de socializare romantica pe internet. Fetele cuminti sunt cam greu de gasit prin cluburi, baruri etc. Poate una cuminte si potrivita pentru cineva la fel de cuminte isi lasa mai curand un anunt matrimonial pe net.

| Mayar a răspuns:

Deci l-ai judecat gresit pe baiat. De unde era sa fi stiut? Deci, eu zic ca ar fi un amic foarte bun, caci impartiti aceleasi idei, aproximativ, iar un amic, sa nu zis prieten, trebuie sa aiba foarte multe in comun cu tine, sa se asemene cu tine, pentru a fi efectiv amici buni. Deci, nu prea stiu care o fi fost intrebarea, asa ca dau mai multe raspunsuri.
Normal ca el e victima, dar totusi, la asemenea varsta ar trebui sa recunoasca cat de cat care-i parasuta prapadita si care nu-i. Asa ca, cascati ochii si invatati din tot ce vedeti si observati.
Intr-adevar pare a fi de treaba omul, chiar bine ca l-ai gasit, puteti fi amici buni. Parerea mea e ca v-a ''lovit'' norocul pe amandoi big grin
Sa va tina mult amicia!

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Vom vedea

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

winking Fi optimist! Nu iti pare bine ca ai gasit pe cineva care e pe aceeasi ''frcventa' cu tine? Capul sus si zambeste!

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Nu sunt nici optimist nici negativist, doar realist. au mai fost inaintea lui si s-au dovedit a fii curve, asa ca nu e ca ma astept la altceva, dar cum am zis, to be continued

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, stai cu ochii in patru si nu ai ce sa pierzi.winking Bafta! happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit doar primele 5 rânduri, cred. Si eu sunt la fel ca ala. Nu, nu suntem gay. Observ ca întrebările tale mai conversationale urmează acelasi pattern. Intrigant. Daca îmi dai reply presimt ca asta se traduce prin: poate era nevoie sa citesti tot cearșaful. big grin Sincer, mă cam dor ochii acum, deja am făcut asta toata ziua si sunt si pe telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit si restul. Chiar mentin ce am spus. Doar cateva randuri au fost suficiente. Nu inteleg judecata ta cam superficiala de a ti se parea normal ca "orice baiat/barbat sa...".

Si noul tau amic poate sa faca o pauza. Cand vrei sa te bagi intr-o relatie e greu. Nu poti sa te bagi cu prima care iese in cale. Adica unii prea considera lucrul asta asa grosier gen 2 bucati de carne se intalnesc si se plac si gata.