| Delia_3936 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Eu sunt cu un baiat de o luna de zile, si ieri am fost int-o excursie pana azi. Aseara o prietena comuna a aflat ca suntem impreuna, si m-a sunat el, si mi-a zis sa eu dau pe ea la telefon. Dupaia ei vorbeau prin mesaje, si, la un moment dat, i-a spus prietenei noastre : Nu mai vreau sa fim impreuna pa si pusi"; ea mi-a aratat mesajul si a zis ca ea crede ca e pentru mine. Dupa ceva timp, un baiat il suna, si eu eram lana el [baiatul respectiv] si l-a intrebat daca ma iubeste si el a zis ca da.
Deci nu stiu daca mai suntem sau nu impreuna. Eu vreau sa-l sun dar nu stiu ce sa-i zic. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Nu vad care e problemalaughing E prietenul tau, deci ai dreptul la o lamurire venita din gurita lui.
Suna-l si intreaba-l daca acel mesaj era intr-adevar pentru tine, iar daca el e surprins si iti spune ca nu a scris un asemenea mesaj, e cazul sa nu mai crezi in acea "prietena comuna" a voastra. E interesant ca abia acum s-a gasit sa-si trimita mesaje cu el, cand a aflat ca tipul are prietena. Eu as fi mai atenta cu ea.

1 răspuns:
| Firefly a răspuns:

1. Daca un baiat se "combina" cu tine nu inseamna ca te iubeste. Iubirea nu apare asa din senin, ci ea se formeaza in timp.
2.Nu cred ca tine la tine.Probabil pentru el e doar o joaca.Eu zic ca ar fi mai bine sa nu il suni, sa il lasi pe el sa faca primul pas. Daca te cauta, inseamna ca ii pasa. Daca nu te cauta inseamna ca nu ii pasa happySimplu.