| KidutzuLuvv a întrebat:

puppy dog eyes
Saptamana trecuta am aflat ca fosta mea "bff" sta cu baiatul pe care il iubesc si am zis "ma barem sa fie el fericit cu ea." cand straight face sa aflu ca... il inseala i-am zis dar el nu credea si i-am dovedit [l`am dus sa vada cu ochii lui] pe urma dupa 1 zi el m-a intrebat de cine imi place. sh i-am zis ca de el...
a 2a zi imi da msj cu "vrei sa fi prietena mea?" si i-am zis ca da...
totul mearga perfect... chiar il ajutam sa se inveseleaska
El era plecat la bucuresti [eu sunt din ploiesty] dar aseara a venit in oras la mine [ are bunici aici si vine cam des] si urma sa ne intalnim. am asteptat ieri toata ziuasa ma sune si... m-a sunat pe seara si mi-a zis "scuze ca nu am mi venit dar eram suparat si m`am pus in pat s m`a luat somnul"
i-am zis ca nu are nimic si ca il inteleg,,
bun... am inchis
m`am bagat la somn... dimineata gasesc 2 mesaje de la el intrunu mi-a zis daca ma supar ca se duce el cu varasu pana in centru. i-am zis ca nu ma supar [fosta se supara]... si intrunu scria ca ma suna maine s ca ma iubeste

pe urma astazi mi-a dat un mesaj... in care scria exact asa "Draga mai lasa`ma si p mine cateva zile singur...si iti zic eu cand sunt ok bine pup dulce sper ca nu te superi crying "
si l-am sunat si i-am zis sa imi explice si cica
ca e trist si ca sa il las cateva zile sa isi revina
si mi-a zis ca o sa ma sune...

Oare ce vrea sa insemne toate astea?sad

ps: pastele il facem impreuna pentru ca parintzii nostri sunt prieteni buni de familie si o sa stea la mine:d

spuneti-mi si mie parerea voastra din toate astea... mentionez ca il iubesc de mult timpsad si stiu casi el ma placestraight face

orice raspuns m`a poate ajutasad
fundita mareee si portocalieeee
and
VOTT Allzz
love struck

Răspuns Câştigător
| aditsa a răspuns:

Paiiii. eu zic sa vorbesti cu el, sa'i spui ca, cand are nevoie de tine vei fi mereu acolo si nu are rost sa se ascunda pana ii trece supararea happy pentru ca nu da rezultate.

6 răspunsuri:
| AiDuTzA a răspuns:

Eu zic sa il intelegi, poate are probleme sau ceva de genu'. lasa-l cateva zile(2-3-4) sa se linisteasca, dupa aia intreaba-l ce a patit si din astea si incearca sa ai incredere in el. nu inseamna ca daca e suparat vrea sa va despartiti sau ca te inseala etc etc...da-i putina libertata dar daca nu vrea sa-ti spuna, spune-i ca esti iubita lui si ca meriti sa stii unele lucruri
sper ca te-am ajutat! te pup:*

| RoxXxiIi a răspuns:

Pff.straight face Si ieu am fost in acceasi sitoatie.Prietena mea cea mai buna a fost cu tipul pe care il placeam[si inca il mai placstraight face]Ieu zic ca de Paste.Cand o sa vina sa vorbitsi si sa rezolvatsi problema.Eu una in locul tau asta as face l-as lasa cateba zile si apoi...As vorbi cu el de Paste big grin Succes straight face Sper sa te ajute :*

Răspuns utilizator avertizat
| Any a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa faci e sa ai mare rabdare cu el.Iti dai seama ca a trecut peste o intamplare nu prea placuta si faptul ca a dorit sa stea cu tine inseamna ca te iubeste si cu ocazia aceasta uh trebuie sa-l sustii si sa incerci sa il faci sa uite prin ce a trecut. Timpul le va rezolva pe toate numai tu sa ai mare rabdare.Bafta.Funda!

| Triunghi a răspuns:

Complicat straight face. Te'ai gandit ca te... inseala? sad

| Aleeecsaaa a răspuns:

Eu cred ca chiar este ceva ce il supara si ar trebui sa il lasi putin timp sa-si revina... daca il tot suni si din astea poate va crede ca esti insistenta asa ca ar trebui sa-l lasi putina vreme in pace si poate isi revine. ps. cand mai vb cu el intreaba-l daca poate sa-ti zica de ce e suparat si poate il poti ajuta happy
fundita?