| sebastyanSEBI a întrebat:

vreau urgent niste cuvinte care se termina cu "etă", cele mai "trasnite" cuvinte fundabig grinlove struck. urgent

6 răspunsuri:
| TheBestAndreea98 a răspuns:

Manseta, trompeta, planseta, miniseta. flocieta laughing

| Mihaela1964 a răspuns:

Egreta,manseta,silueta,taloneta,trotineta,penseta,margareta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trăsnetă. Flaşnetă. Piruetă. Puetă. Pyzetă. Suzetă. Stradetă. Pastoretă. A fost misto laughing)))).

| BlackEyedGirl a răspuns:

Laveta, chiuveta, tableta, pirueta, racheta, maneta

| Didishorr a răspuns:

Tableta, maseta, pirueta, suzeta, racheta, paleta, bicicleta, gazeta, maneta, trompeta, laveta, chiuveta, amuleta, vedeta, poseta si planseta.

| IoanaSorina a răspuns:

Rachetă, tabletă, bicicletă, piruetă, manetă, babetă, gazetă. :3