| maddocs a întrebat:

Am o problema sa zicem, nu pot sa imi dau seama ce windows ar fi bun pentru calculatorul meu.
My computer properties:
Intel(R)Celeron(R) CPU 2 80Ghz
2 79 GHz, 2 00 Gb of Ram
Placa video Ati Hd 5400 1bGB
Firma :Fujitsu Siemens
Are un atipild pe unitate care scrie :Intel Inside celeron* D.
As dori sa imi raspunda cineva care este priceput si un antivirus bun pentru ca am calculatorul virusat cred ca mereu imi arata la task manager.CPU usage 100 %. Am un windows Xp Professional Service pack 3.

Răspuns Câştigător
| GRs a răspuns:

Windows 7.Si eu am properties la fel si merge mult mai bine 7 decat XP sau Vista.Un antivirus bun este ESET NOD32 antivirus 5.Nu poate fi piratat si costa 28 euro pe an sau 42 pe 2 ani.