| GheorgheDumitru a întrebat:

Salutare
am si eu o intrebare foarte importanta
ce limba ar trebui sa invat dintre franceza si engleza?
care imi va fi de folos
tin sa precizez ca la anul in vara plec la mumca in strainatate si nu stiu care ma va ajuta?
ce ati alegi dintre franta di Anglia ca tara unde sa muncesti?
chiar vreau sa stiu

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba sti engleza si franceza in Germania e egal nimeni nu te va baga in seama crede-ma ca am vizitat Spania, Germania si degeaba, nici unguri nu vor sa auda de engleza, deci invata limba tarii unde mergi

| OldSoul a răspuns:

Engleza, pentru ca e cea mai folosita limba.
Eu unul personal asi alege Anglia, imi pare o tara mult mai interesanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca arati ca in figura afisata, cred ca te mai poate ajuta doar limba "semnelor". Daca nu, engleza este cea mai indicata.

| OkapiSoundBVB a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa inveti limba engleza deoarece am auzit ca in cativa ani limba franceza nu va mai fi limba europeana si in plus toti europenii se descurca unde merg cu limba engleza si pe parcurs invata limba tarii. In Anglia se plateste mult mai bine, cunosc o asistenta care in 18 zile a primit 3.900 de lire salariu, deci engleza si Anglia