| Alex a întrebat:

Care e diferenta dintre stagiu de practica si voluntariat? Va multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stagiu de practica se face in cadrul orelor de scoala (facultate, curs). Voluntariatul se face in timpul liber.

| alessia5158 a răspuns:

Stagiul de practica este obligatoriu in procesul de instruire pentru dobandirea unor competente--- voluntariatul este facultativ /benevol.
In unele cazuri, stagiul de practica este platit --- voluntariatul, fiind o activitate benevola(facuta din proprie dorinta), nu se plateste.