| Dinozaurulajutator2 a întrebat:

Buna ziua,sunt in primul an la o școală de asistente,am terminat primul stagiu de practică si as vrea sa fac voluntariat,dar nu stiu cand pot face,după cat timp, auzisem ca în anul 2 dar nu stiu sigur

2 răspunsuri:
| GabrielaaGbai244 a răspuns:

Bună ziua! Felicitări pentru finalizarea primului stagiu de practică! În general, momentul potrivit pentru a începe un voluntariat în domeniul asistenței medicale poate varia în funcție de politica școlii tale și de cerințele programului de studiu. Recomandarea obișnuită este să începi voluntariatul după ce ai dobândit un anumit nivel de cunoștințe și experiență practică, de obicei în anul doi al studiilor. Totuși, pentru a fi sigură, ar fi bine să discuți cu coordonatorul programului tău de studii sau cu consilierul academic pentru a clarifica momentul potrivit pentru a începe activitățile de voluntariat. Succes în continuare și mult noroc în cariera ta de asistentă medicală!

| Dinozaurulajutator2 explică (pentru GabrielaaGbai244):

Mulțumesc! Stiu sa fac multe pentru primul stagiu de practica, nu as fi crezut, dar fac tot ce face un asistent. Atunci voi mai intreba, mulțumesc!