| EdgarAllan a întrebat:

Salutare.

Daca va uitati la intrebarile pe care le-am pus, o sa vedeti ca sunt o persoana mai singuratica. De foarte multa vreme am incetat sa mai ies si sa socializez si mi-a cam ajuns. Simt nevoia de socializare si interactiune. Una din probleme e ca nu am pe nimeni, nu cunosc pe nimeni cu care as putea iesi. Alta problema ar fi ca stau intr-o zona destul de "moarta" si asta complica si mai mult situatia.

Ce idei imi puteti da? Eu deja mi le-am irosit pe toate, poate ma ajutati voi cu ceva la care nu m-am gandit pana acum.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Sunt creationist, dar nu ti-am dat neaparat raspunsul pe baza a asa ceva, doar am vrut sa iti ofer si alt mod de a privi lucrurile, si viziunea nu este una gresita. Asta este, nu cu totii gandim la fel, cu placere happy!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Printre pustietate va fi mereu un lup singuratic exploreaza teritoriul pana dai de el

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Cu un profil si niste postari pe retelele de socializare ti-ai rezolvat problemawinking.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Camera foto nu ma iubeste si nu exagerez deloc cand spun asta. Am incercat Tinder, Badoo, iar de FB sau IG nici nu vreau sa aud. Am avut rezultate slabe si acolo. Nu iti trimite nimeni cerere daca nu ai ceva care sa ii intereseze si e cel putin ciudat sa trimiti cereri in nestire in speranta ca ti le accepta careva.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

Poate ca doar nu esti tu fotogenic big grin. Nu este ciudat sa trimiti cereri, nu stie altul cate cereri ai mai trimis tu.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Am tot incercat metoda asta fara succes, in vremea cand aratam mai bine ca acum. Daca atunci nu a avut succes, acum garantat as incerca degeaba.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

Ai avut tu ghinion probabil.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Sa fim sinceri. Nu a fost ghinion, totul e logic. Nu o sa se intample vreodata ceva random doar pentru ca ai avut noroc sau ghinion.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

Nu neaparat. De ce nu ai fi avut parte de o coincidenta pe lunga durata? Mai sunt oameni care nu au noroc orice ar face ei.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Totul se intampla cu o logica, sau cel putin asa vad eu lucrurile.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

Este adevarat ca adeseori se intampla totul cu o logica, iar alteori, nu. Cateodata omul are momente cand face totul perfect si nu ii iese, de parca exista o piedica invizibila.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Daca face totul "perfect" si nu ii iese inseamna ca ceva nu face bine. In cazul meu e evident. Stiu sigur ca lucrul care ma impiedica este fizicul, lucru confirmat de fiecare data.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

De fapt, tu poti face perfect sau sa te afli intr-o asemenea stare, dar altul sa te impiedice, deci, problema nu este neaparat la tine, normalitatea este relativa mai mereu. Fizicul nu ar fi o problema, parerea mea. Ai vazut ca oamenii cu diferit aspect fata de ce este considerat atragator isi pot gasi partener; eu unul am observat asta. Trebuie sa insisti in cautare si pana la urma gasesti tu pe cineva, nu-i greu.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Am vorbit cu fete care erau pur si simplu obsedate de mine. Si nu eu eram cel care initia conversatia, vorbeam 20 de ore din 24 si ieseam zilnic. Dar erau obsedate la modul social, se simteau bine in compania mea. Toate au fost sincere si au spus ca lucrul care le impiedica sa ma vada mai mult decat prieten bun e aspectul fizic. Si nu au fost 2-3. De atunci am inceput sa ma racesc si sa devin mai respingator. Niciodata nu va fi atragator un aspect imbatranit sau bolnavicios. Nu cred ca atunci cand mergi la piata si cumperi un kg de mere le alegi pe alea stricate.

Cred ca asa o sa imi traiesc toata viata, intre cautare si resemnare. Uneori ma simt ok si sunt resemnat cu situatia si peste o saptamana simt nevoia de socializare. Macar daca nu as fluctua intre starile astea, stiam una si buna. Asa nu pot sa iau nicio decizie pentru ca peste o saptamana imi doresc altceva, ma amagesc ca poate am o sansa si o pierd si zic sa reincerc pana cand cad in dezamagire din nou.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

Nu ai fost genul lor, nu este nimeni stricat in situatia asta. Cum pentru una esti ''stricat'', pentru alta nu, este vorba de gen, atata tot, fiecare are preferintele sale, ca la mancare.

Viata vine cu bune si cu rele, nu tot timpul obtinem ceea ce ne dorim, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne oprim din indeplinirea, realizarea idealului nostru.

| EdgarAllan explică (pentru Celcestietot):

Ceva in raspunsurile tale imi da impresia ca esti o persoana religioasa, ca sa zic asa. Poate ideile si modul in care formulezi raspunsurile. Eu gandesc diferit, cred ca am putea sa ne contrazicem zile intregi laughing. Apreciez intentia de a ma ajuta.

| Celcestietot a răspuns (pentru EdgarAllan):

Sunt creationist, dar nu ti-am dat neaparat raspunsul pe baza a asa ceva, doar am vrut sa iti ofer si alt mod de a privi lucrurile, si viziunea nu este una gresita. Asta este, nu cu totii gandim la fel, cu placere happy!