| mirrage a întrebat:

Salutare, dragilor! Ma puteti ajuta cu cateva statusuri de iubire, iertare, dragoste ...Etc!?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

*Am sa te iert si de data asta. Micile suparari pe care mi le faci nu pot invinge dragostea ce o simt pentru tine

Te iert, pentru ca te iubesc

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o"

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare

Afara este soare si-n sufletele noastre furtuna. Hai sa ne impacam si sa ne bucuram de vremea asta minunata!

Am gresit… recunosc si imi pare rau. Te rog mult sa ma ierti… tu esti totul pentru mine si nu pot suporta gandul ca esti suparata pe mine

Se poate fară, dar nu fără Tine!

‼ N`o sa-ti zic ca nu pot sa traiesc fara tine, pentru ca pot, da`nu vreau! ‼

Nu e nevoie de cuvinte Ca să vezi ce simt eu

Eu şi tu suntem perfecţi într`un cadru imperfect!

Nu eşti primul` care pleacă Da` eşti primul` sincer care aş vrea ca într`o zi să se întoarcă ● Te iubesc

În sufleteul meu nici`o`dată nu sunt solo, Tu eşti mereu acolo!

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS

Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

Ştii. eşti cel mai mic câştig, Dar totuşi o COMOARĂ!

4 răspunsuri:
| AcHollism a răspuns:

" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

| αlεxTzure a răspuns:

Cauta pe net

| mirrage explică (pentru αlεxTzure):

Nu am gasit ceva interesant acolo!

| ImiPlacToate a răspuns:

Iubire:Nu-mi da prietenie cand vreau iubire, ca nici eu nu-ti dau paine cand ti-e sete < Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua!