| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salutare fratilor.
Uitati ce clip am gasit aici pe youtube
https://www.youtube.com/watch?v=1ZpPilNFO4U
Ce parere aveti?
Ca sa vedeti si voi ce inculta poate sa fie o femeie dupa felul cum s-a facut asta de ras la televizor pe un post national,pe asta cred ca o stiti deja sigur ati vazut.
Nu am ce comenta, absolut nimic.

Răspuns Câştigător
| ksaoswh a răspuns:

Din pacate, in ziua de astazi prostia este la putere si nu doar in Romania.
Trist dar adevarat. Cu asa ceva, nici nu te mai miri, de ce majoritatea copiilor au mentalitatea care o au... sad

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Da,da "prostia este la putere"si cand te gandesti ca astfel de oameni sunt vedete nationale practic, nu ca as avea dreptul sa critic dar nu mi s-a parut nimic amuzant atunci cand aia a vorbit vulgar si s-a mai facut si de ras pe deasupra, pe un post national.

| ksaoswh a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da ai dreptate, nu vad nici eu nimic amuzant in asta, este mai degraba de plans cand vezi asa ceva. Cunosc persoane care se iau dupa asa zisele "vedete" si e tragic avand in vedere cum se imbraca si cum vorbesc. Cunosc o fata care vine la scoala mai mult dezbracata decat imbracata si are 13 ani, in plus e machiata ca o sorcova si are un limbaj foarte vulgar. Face toate asta din cauza ca ii place nu stiu ce "vedeta".
Din cauza vedelor ca acestea, am renuntat sa ma mai uit la televizor.
Tot noi suntem oricum de vina, pentru ca acceptam
specimene gen asta, drept vedete.sad

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Da sa stii ca este adevarat ceea ce spui tu fiindca vedetele din Romania au niste tinute cum sa spun eu mai provocatoare ca sa impresioneze si tinerii vad asa zisele vedete cum se imbraca si le copiaza si limbajul e chiar vulgar eu nici nu prea ma mai uit la televizor nu prea am ce sa vad ma uit decat dimineata la Pro Cinema cand incepe emisiunea La Bloc aia imi place chiar daca e vechi si personajele chiar sunt amuzante in rest nu prea ai ce vedea la posturri gen Antena 1, stars, Pro tv, National tv si altele.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Totusi eu nu inteleg de ce nu au cenzurat cuvintele alea vulgare pe care le-a spus asa invata copii care nu-s nici in clasa a sasea cuvinte din astea pentru ca ii aud pe astfel de inculti de la televizor si cred ca daca ei le zic e oarecum tare si la moda si nu mai stiu ce si nu inteleg de ce aia a inceput sa rada cand a spus acele cuvinte si s-a facut de ras si a mai ras si publicul si prezentatorul ala care nici el nu cred ca e departe si asistenta aia de acolo ce ras mai are totusi, ma intreb cu cat e platita sa faca asa, mie nu-mi place barfa sau sa barfesc oamenii, n-am de ce dar asta e chiar aiurea.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doarunaltutilizator):

E aiurea felul cum se comporta.

| ksaoswh a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da ai dreptate prin tot ce ai spus, nu le-a cenzurat pentru ca din pacate asta se vinde in ziua de astazi. Incultura, prostia etc. Prin divele ca aceasta putem sa ne dam seama ca am ajuns foarte rau din punct de vedere cultural. Pentru ca prin faptul ca majoriatea accepta asa ceva si culmea mai gasesc asta si nostim, ne putem da seama ca am ajuns jalnic.Din pacate tot copii au de suferit, pentru ca vad asa ceva si iau drept exemplu.
Apropo La bloc imi place si mie, eu imi mai caut emisiuni vechii pe internet. Pentru ca emisiunile de genu chiar le putem numi amuzante nu ce se difuseaza astazi la televizor.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Ai perfecta dreptate.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

De asta suntem de rasul continentului practic, in alte tari din Europa cu siguranta nu e asa tarile din Europa de vest sunt cu oameni cu siguranta mai seriosi decat romanii si mai manierati.

| ksaoswh a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

De fapt imi pare rau sa iti spun, dar gresesti, nici ei nu sunt mai breji cu nimic, eu acum locuiesc in Germania si nici ei nu sunt departe de noi.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Eu ma gandeam ca daca acele tari din occident sunt mai bine dezvoltate am ai ca acei oameni sunt mai intelepti, manierati, seriosi dar ma rog nu am urmarit eu posturi de televiziune din occident ca sa stiu asta nu mai uemaresc nici posturile din Romania, fiindca n-am la ce sa ma uit, cum am mai spus.

| ksaoswh a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Stiu cum e, la inceput si eu credeam asta pana, am ajuns sa ii cunosc.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Unele lucruri nu sunt ceea ce par a fi.

| ksaoswh a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Oo da. Aparentele sunt inselatoare.
Multumesc de funda!

| Doarunaltutilizator explică (pentru ksaoswh):

Cu placere.

22 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ea stia ca intrebarile alea sunt puse tocmai ca sa dea raspunsurile alea.Si mai stia ca facandu-se de ras face audienta si e platita bine.Sau poate ca totul e regizat...eu nu cred ca e chiar asa proasta.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Bondarel99):

Atunci de ce a ras asa de prostiile pe care le-a spus? nu cred ca un o poate sa rada asa la comanda, ar fi fost evident ca se preface.

| Sellak a răspuns:

Las-o ba in pace laughing Sunt altele mai rele, macar asta nu face rau la nimeni. Ne mai distram si noi un pic.
E adevarat ca TV-ul in Romania, promoveaza prostia si incultura. dar atat timp cat nu te lasi influentat de vezi acolo, n-ai nici o treaba.Razi si aia e laughing.

| Doarunaltutilizator explică:

Un sindur lucru am de spus cu referire al acest videoclip.
Prostia e mare in Romania.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doarunaltutilizator):

"singur" nu "sindur" greseala mea, ma scuzati.

| Staind a răspuns:

Parerea mea este ca esti irelevant.
Prostia e mare pe peste tot, nu doar in Romania. Dar esti doar o victima a mentalitatilor de beci.
Gl Hf

| Doarunaltutilizator explică (pentru Staind):

Bine e adevarat prostia chiar este peste tot dar in Romania prostia e chiar sub orice critica ca sa spun asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna o sa se promoveze materialismul, prostia, barfa, etc la TV, cel putin 80%.E ceva normal pentru ca ei vor sa prosteasca populatia, deci sa nu te astepti la schimbari.

Întrebări recente