| adr1an84 a întrebat:

Salutare la toata lumea. Sunt Adrian.
Am si eu o intrebare putin mai ciudata, dar avand in vedere ca este un forum e discutii pentru oameni de diferite varste caut un raspuns din partea celor care se incadreaza in categoria de varsta intre 20-40(sa zicem).

Am avut un vis acum doua nopti extrem de real, ireal de real ca sa zic mai bine. Genul din care nu vrei sa te trezesti, atat de frumos este. Se facea ca mi-au picat ochii pe o tipa, blonda, nu-mi amintesc figura bine, dar imi amintesc ca eram la un fel de curs. Avea pe ea o camasa alba, tip barbatesc, cu guler scrobit, dar ii statea foarte bine, desi era fata.
Oameni buni, ceea ce vreau eu sa spun este ca am simtit ca este "jumatatea mea" din momentul in care mi-am pus ochii pe ea. O traire extraordinar de frumoasa, pe care nu o pot exprima in cuvinte. Cand m-am trezit imi venea s-o caut prin toata casa cu disperare. Nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Cand se apropia de mine simteam o stare de fericire extrema, ceva ce n-am mai trait. Cand am atins-o prima oara, nu stiu cum sa explic, parca era ca si sotia mea. Ne intelegeam extraordinar(in vis acolo, vis care numai vis nu era, ca parca eram in realitate). Imi sta mintea in loc, nu mi s-a mai intamplat asa ceva frumos. Cand m-am trezit am simtit ca am pierdut o comoara fara de pret, parca trebui sa fiu cu ea neaparat, simteam ca e viata mea si ca "am cautat-o de multa vreme".
Mentionez ca nu cred in vise, n-am crezut niciodata dar asta a fost prea real. "Real" ar fi cuvantul care ar putea sa-l caracterizeze. Am avut o dezamagire in dragoste si n-am mai avut curaj la o alta relatie, asta timp de multi ani. Am mai avut relatii dupa, dar nu au fost importante pentru mine.

Ati mai visat vreunul din voi asa ceva? Va pricepeti careva la interpretari din astea?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

N-am avut un vis asemanator cu al tau, probabil ca pentru tine aseara au fost sanzienilehee hee) stii cum e fetele cand e aceasta sarbatoare, isi pun sanziene sub perna ca sa-si viseze ursitul, asa ai patit si tu. Dar totusi cand visezi Femeie frumoasa: revenirea la narcisismul personal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bey Ourano, hai ca nu-s narcisist, chiar prea altruist.
Nu pot sa zic ca era nustiuce frumusete, era o tipa comuna, dar senzatia ca e "pentru mine" si "a mea" era extrem de puternica. Si ca daca dau uitarii visul asta parca pierd totul. Primul imbold pe care l-am avut a fost sa dau fuga la un preot sa intreb ce si cum. Chestia e ca nici eu nu stiu de ce am avut imboldul asta.
Nu-mi vine sa cred, eu nu credeam in din astea, dar asta a fost prea de tot.
M-am rugat noaptea urmatoare s-o visez din nou, recunosc. )))))
Nu ma recunosteam nici eu.)))
N-am mai fost la preot de vreo 3 ani 4 ani

| SasukeCS2 a răspuns:

Am avut si eu un vis asemanator. Dar mie mi-a spus cum o cheama si acum mai imi aduc aminte numele. Tie nu ti-a spus?

| aditzache_6041 a răspuns:

Nu am avut niciodata un vis ca asta.