| mishusbk a întrebat:

Am si eu un amplificator ONKYO A-8230 care nu se mai aprinde.Ultima data cand l am folosit (acum 2 saptamani) firele de la o iesire(+ , -) le am scapat din greseala pe carcasa metalica a aparatului (statia era in funtiune,conectata la priza) si a facut un scurt.Am desfacut o si 2 sigurante din 4 erau arse, le am schimbat si cand o aprind din nou se ard sigurantele care le am schimbat.VA ROG FOARTE MULT DACA MA PUTETI AJUTA SA MI SPUNETI DE LA CE AR PUTEA FI .APRECIEZ FOARTE MULT.MULTUMESC FRUMOS

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Are la baza CI stereo STK-4893 cel mai sigur s-a dus exista posibilitatea de a avea doar un condensator puscat care face scurt cicuit dul la depanator alta scapare nu ai,
daca locuiesti in tg mures te pot trimite la cineva cu el

| mishusbk explică (pentru viavo):

Multumesc frumos pentru ajutor dar sunt din Constanta... Vroiam doar sa stiu sigur ce problema are. Daca e doar finalul il pot schimba si singur, ca sa l duc la un depanator nu prea am incredere doar daca stau cu el atat timp cat il repara.Multumesc inca odata.

| mishusbk explică (pentru viavo):

Din fericire a fost doar finalul.Azi l am schimbat.Statia functioneaza perfect.Multumesc frumos inca odata.

3 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Cel mai posibil s-a ars finalii sa macar unul dintre ei ma interesez de model si voi spune mai multe (daca gasesc schema lui ) i-ti recomand sa il duci la un depanator nu sa te bagi tu