| adycara a întrebat:

Pe 16 septembrie incep clasa a IX-a (boboaca de mine) si nu prea stiu ce rechizite sa achizitionez. Trebuie sa cumpar ceva diferit fata de ceilalti ani? In plus, imi mai trebuiesc niste sfaturi despre cum ar trebui sa ma acomodez mai repede in acel cadru mirific al....noii scoli. Va multumesc anticipat, si astept raspunsuri cat mai detaliate, pe care le voi rasplati cu FUNDA!

3 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Buna intrebare, colega. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să cumperi prea multe.La liceu nu trebuie să ai ditamai geanta după tine.Îţi iei caiete la obiectele pe care ştii că le ai şi câteva în plus, în caz că-ţi mai trebuiesc.Nu-ţi lua un penar mare.Să îţi încapă 1 pix-2, un creion şi un pix roşu sau altă culoare.

Încearcă să fii prietenoasă cu toată lumea şi să fii sociabilă.La început majoritatea veţi fi timizi, necunoscându-vă între voi dar încearcă să îţi faci un prieten(ă) cu care să vorbeşti.

Şi eu trec a 9-a dar ştiu toate chestiile astea de la fratele meu, el trecând prin astea.

| Xenya a răspuns:

Poti cumpara caiete ca si pentru anii anteriori.Nu sunt caiete speciale pentru liceu.
Trebuie sa fii o persoana sociabila si cu simtul umorului in rest te vei acomoda repede.