| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,TPU! Peste doua luni trebuie sa susțin proba practica pentru examenul auto.eu conduc bine,ma asigur și nu am probleme,dar am auzit ca dacă nu îl aranjezi polițistul face in așa fel încât sa te deruteze și sa te pice. Am auzit diferite povesti cum ca acum sunt camere de filmat in mașina și nu mai poate polițistul sa te deruteze, dar poate sa te treacă sau nu după buna dispoziție și am mai auzit ca dacă dai mita o dai degeaba pentru ca tot te poate pică și îți înapoiaza banii.doi prieteni de-ai mei au pățit asta,deci din auzite totul este pe corect,dar nu știu ce sa spun,voi ce părere aveți? precizez ca polițiștii din orașul meu care punctează examenul sunt foarte aroganți și indignanti. O prietena de-a mea a picat și a spus ca a condus foarte bine,dar polițistul nu a foat îngăduitor, eu nu cred.eu cred ca asta a fost o scuza de-a ei.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E posibil sa nici nu ajungi acolo si sa nu poti sa pornesti masina. Cum am facut eu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Multi nu te trec din prima daca nu ai aranjat, chiar daca mergi perfect iti baga de 2 ori ca mergi prea incet, ca ai gresit 2 semnalizari si esti pa.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru MihaiNicu23):

Am înțeles, deci imi recomandați sa aranjez?