| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU,
Sunt in clasa a 8 a judetul Teleorman si media celor 2 examene + media claselor 5-8 este de 7.49.
As dori sa intreb daca as putea sa intru la liceul pedagogic Mircea Scarlat Alexandria cu aceasta medie pe profil de filologie.
Media de la 7.81 a profilului va mai scadea? Tinand cont de creerea a mai multor clase de filologie.
Funda cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Da, ai şanse să intri. Eu zic să îl pui la opţiuni, nu se ştie.
Numai bine!(:

| Darkness13 a răspuns:

Asta ar trebui sa o discuti cu profesorii, insa s-ar putea sa ai sanse avand in vedere ca anul trecut EN a fost mai usoara. Dupa parerea mea ar trebui sa o pui prima, sau printre primele la optiuni, nu ai nimic de pierdut happy
P.S. La optiuni este bine sa pui cel putin 30 de licee, asa ne-a spus noua. Mult noroc!