| soultaker a întrebat:

vreau si eu un sfat. cunosc o tipa din vedere in fiecare zi trece pe unde lucrez eu. doar ne salutam si atat. imi place mult de ea iar ea cand ma saluta zambeste intodeauna. problema e ca nu prea am curaj. ce ar trebui sa ii spun? cum sa o abordez? help me dau funda. voi ce ati face? astept raspunsuri si de la fete cum va place sa fiti abordate. vreau sa ii las o impresie buna... nu as vrea sa ma fac de ras sau sa creada altceva despre mine. astept idei va rog

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut păi intreabă -o ce m ai face, dacă ai putea să o ajuți la ceva, femeilor in general le place cînd un bărbat se oferă să le ajute la ceva, poate i ți zîmbeste din politețe, nu neaparat că ar dorii o prietenie cu tine, dar tu continuă să te porti frumos cu ea și poate reușesti să o scoți la o cafea sau un suc. Ce vîrstă aveti voi?

| soultaker explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pana in 25... ea are un copil cam de un an dar stiu ca e despartita de tatal copilului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce o saluti, spune-i ca vrei sa-i comunici ceva. Eventual iti ceri scuze ca nu vrei sa o deranjezi si expui problema.