| anonim_4396 a întrebat:

Scorpionul este compatibil cu leul? Am postat la această categorie pentru că "Zodii/astre" nu există. Ar fi minunat dacă s-ar inventa.

2 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu prea... Uite mai multe detalii:

Scorpion - Leu

Nu tocmai perechea perfecta

Scorpionul are un fel al lui de a examina in cele mai mici detalii pe oricine intalneste, dar nu se va simti deloc bine daca Leul va face la fel cu el. Leul are un mod deschis de a vorbi, dar nu va spune mare lucru despre el insusi; ii place sa ascnda unele lucruri de ochii Scorpionului, iar protestele acestuia, in momentul in care afla, sunt destul de vehemente.

Scorpionii sunt secretosi si nu se deschid prea mult, asa ca le este destul de greu sa gaseasca parteneri potrivit firii lor pretentioase. Scorpionul asteapta supunere totala, ceea ce Leului nu-i va conveni deloc. El trebuie sa dicteze Leului cum sa-si cheltuiasca banii, dar pe ai lui ii cheltuieste asa cum crede de cuviinta. Sigur, Leul este cam extravagant uneori, dar Scorpionul vrea sa isi dea avizul pentru toate.

Apetitul lui sexual ar putea compensa insa multe pentru Leul cel senzual. Este un capitol unde Leul se supune doritelor Scorpionului, iar daca nu e si reciproc din cand in cand, Leul se va simti extrem de frustrat si respins. In cadrul acestei relatii au loc destule furtuni. Nu e tocmai indicata.