| OanaMaria01 a întrebat:

Se poate sa ma urmareasca direct pe facebook. fara sa imi mai trimita cerere de prietenie? ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa ce ti-a zis neluL. Asa activezi butonul si pentru ca sa nu-ti mai ceara prietenia fa ce ti-am zis eu. Daca nu vrei sa blochezi pe nimeni fa numai ce a zis neluL

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM SA ACTIVEZI BUTONUL ''URMARESTE'' (FOLLOW) DE PE FACEBOOK! iNTRA AICI https://www.facebook.com/about/follow da click pe Activeaza Urmarirea si apoi Editeaza Setarile. Succes!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, se poate. Intri sus in dreapta, unde-i rotita cu dinti si intri in setari (care vrei). In stanga vei gasi un semn rotund rosu cu o liniuta alba in mijloc (ca la interzis). Acolo scrie blocare si scrii numele celui care nu vrei sa ai de aface cu el.
Daca vrei sa blochezi pe toti care nu-ti sunt prieteni intri in setari de confidentialitate si schimbi setarile de acolo prin butonul "editeaza".

| neluL a răspuns (pentru Salontanul):

Vrea sa activeze butonul FOLLOW pe facebook si nu sa blocheze useri big grin

| Salontanul a răspuns (pentru neluL):

Scuze! N-am fost atent.

| neluL a răspuns (pentru Salontanul):

Nici-o problema!

| OanaMaria01 explică (pentru Salontanul):

Ce setari trebuie sa fac sa nu mai primesc cereri de prietenie, si il loc sa ma urmareasca acele persoane.mi-am bifat si casuta,, Urmareste''? trebuie sa ajung la 5000 de prieten?

| Salontanul a răspuns (pentru OanaMaria01):

Poti sa blochezi pe altii dar raman prietenii prietenilor tai care nu pot fi blocati. Poti sa nu dai accept. Pentru blocarea altora intra acolo unde este lacatul (langa setari) intra la "cine ma poate cotacta" si apasa pe "filtrare stricta".

| OanaMaria01 explică (pentru Salontanul):

Nu vreau sa blochez pe nimeni.eu vreau sa imi apara ca ma urmaresc, in loc sa imi mai trimita cerere de prietenie

| Salontanul a răspuns (pentru OanaMaria01):

Fa ce ti-a zis neluL. Asa activezi butonul si pentru ca sa nu-ti mai ceara prietenia fa ce ti-am zis eu. Daca nu vrei sa blochezi pe nimeni fa numai ce a zis neluL