| JetBlueJet a întrebat:

Se puncteaza, la bac, exercitiul corect, daca la finalul tuturor paginilor de examen, a fost inserata inca o varianta de rezolvare, gresita, fara sa fie stearsa cea corecta?

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă prima e cea greșită, aia e. Nu-ți punctează a doua oara.

| JetBlueJet explică (pentru Catrice):

Prima este cea corecta si cea de-a doua este cea gresita.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Se punctează

| Jany123Jane a răspuns:

Cum adica au fost inserate si variante gresite? Ca nu inteleg.
Adica, la ex. 1 ai scriu prima varianta corecta si dupa pe cea gresita?

| JetBlueJet explică (pentru Jany123Jane):

Da sad Dar aia gresita e la final, pusa ca un fel de completare, dar o completare gresita

| Jany123Jane a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pentru fiecare exercitiu sau doar pentru unu'?

| JetBlueJet explică (pentru Jany123Jane):

Doar pentru unul.
Dupa forma asta :
- alte exercitii
-exercitiul corect
-alte exercitii
-completarea gresita a exercitiului corect (la final, pe foaia de examen)

| Jany123Jane a răspuns (pentru JetBlueJet):

Cine stie. Poate nu iti scade...