| rosse99 a întrebat:

Ssall! Sunt in clasa a5a si sambata este concursul "Plus minus poezie " am inteles ca este un concurs de matematica si romana. Sunt grele subiectele? Ce trebuie sa repet! Unde pot gasi subiecte din anii trecuti?

24 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunaa...si eu caut subiecte de la concurs:]...am gasit si eu sit`ul asta:
http://www.google.ro/......http?/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti din sv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, nu e greu. E chiar dragut! Si eu ma duc, si pe subiecte le gasesti oriunde! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am sambata concursul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiutiu unde se gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subiectele nu sunt grele la prima faza, dar la a doua da, depinde la care te duci. Recapituleaza-ti notiunile de baza, compunerile si la matematica problemele acelea amuzante si distractive cum au copiii mici. te vei descurca big grin bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt grele dar trebuie sa te concentrezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da plus mnus poezie subiecte concurswinking. si eu il am si sunt tot in clasa a V-a dar nu imi este frica.la mine e la piatra neamt dar la voi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa repete nimeni nimic. Daca esti destept te descurci in orice situatie. Dar daca te blochezi copie de la cel din fata. Nu te vede nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost dar eu vreau sa gasesc rezultatele.Ma puteti ajuta si pe mine?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subiecte gasesti aici http://www.mategl.com/download.htm. Intri si dai in jos pana gasesti. Sau poti incerca si http://sorinborodi.ro/Fisiere/poezsie.pdf. Iar pe asta am gasit-o de curand http://mate.info.ro/......V%20a.pdf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt in a -v a si am gasit niste subiecte dar nu sunt de a v-a are cineva subiecte de av-a sin 2010? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ite aici un site pentru concurs http://mate.info.ro/......0V%20a.pdf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall, si eu merg la acest concurs, cauta subiecte prin culegeri de mate. Eu acolo am, daca nu gasesti cauta pe net subiecte la plus minus poezie. o sa ai o problema de mate, o compunere, si o poezie cu cerinte de mate si romana.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt in clasa a6-a si eu sunt calificata pe etapa municipala. cam toate subiectele sunt DE LOGICA, deci trebuie ''SA-TI PICE FISA" pe moment si la romana si la matematica.
ai 2 ore si 3 subiecte: ROMANA, MATEM., ROMANA+MATEMATICA, la ce etapa esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut caut si eu niste subiect, dar pentru cls. a6a si cam ce da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sie eu caut si maine e concursul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paiiiiii... cauta pe net,, subiecte plus minus;; poezie si iti da cate vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt intra 6 si merg la concurs pe judet si mi-e frica... ce fac?>.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tampenie e aceasta plus minus poezie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce concurs naspa!? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta date-n mata, tu esti de plus minus poezia cand nu sti unde sa gasesti subiectele, inseamna ca esti tufa fa cand te duci acolo asa ne fac unii tara de ras futu in gura de handicapati

| roosee99 a răspuns:

Da, ar fi trebuit sa va dea diriginta voastra niste teste facute de ea si de un profesor de mate din aceeasi scoala
punctajele sunt pana la 140 puncte eu am luat 98, 5 am si eu concurs sambata hai pa noroc