| MeMe16 a întrebat:

Sambata asta am concursul Plus Minus Poezie si nu gasesc subiecte pentru clasa a 7-a. Are cineva macar o idee ce ar trebui sa invat la matematica? Funa :3

4 răspunsuri:
| mijlsach a răspuns:

Invata materia de pana acum...nu iti va da nimic mai mult.Bafta

Funda?

| CrisKOOL14 a răspuns:

Daca esti in clasa a 7-a nu poti participa...E un concurs doar pentru clasele de a 5-a si a 6-a. Daca esti de a 6-a cauta ''concursul plus minus poezie''. Sper ca te-am ajutat.

| Misterykids a răspuns:

La matematica: mai mult nr. reale si adunarea si scaderea nr rationale.