| OmulRealist a întrebat:

Stati putin... exista oameni in 2024 care chiar cred in prostii precum "pamantul are 6000 de ani", "pamantul e plat", "nu am ajuns pe luna", "cipuri in vaccin"? incredibil...nu mai zic nimic

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Fiecare sa creada ce vrea.

| Theo94 a răspuns:

Da exista.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, inca mai exista tipul asta de oameni.

| Dragobeta a răspuns:

Oho, nici nu stii cat de multi!

| Dragobeta a răspuns (pentru Dragobeta):

Si din pacate, sunt cei mai vocali. Raspund insistent cu argumente de "esti prost", "esti comunist/putinist", si alte jigniri.

| StimabiluI a răspuns:

Și dacă unii cred lucrurile astea, cu ce te afectează pe tine?
La fel de mulți sunt și cei care cred că miliardarii lumii sunt disperați ca să salveze omenirea. Asta mi se pare chiar mai aberat decât teoria pământului plat. Deci...

| suntserios a răspuns (pentru StimabiluI):

Cum adică cu ce te afectează? Pai aia sunt parte din societatea în care trăiești, au același drept de vot că tine

| OmulRealist explică (pentru StimabiluI):

Ești într-adevăr naiv dacă consideri că astfel de credințe aberante nu au impact asupra societății și progresului nostru colectiv. Teoriile conspirației și ignoranța crasă alimentează opoziția la știință, generează reticența față de vaccinare și subminează încrederea în cunoașterea obiectivă.