| iwill a întrebat:

Stau mai prost cu increderea in mine..intotdeauna m-am gandit la ce e mai rau dinainte si parca -mi este frica sa fiu sigura ca totul va fi bine:nu mai vreau sa fiu o perfectionista da m-am saturat sa-mi fie frica sa o dau in bara.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Mai presus de orice, ceea ce este necesar e o mare incredere in tine insuți.Primește numai ceea ce ai cerut singura și ai obținut cu mari dificultați, fiindca ceea ce-ți ofera altul, folosește mai mult lui decat ție.Ai incredere in tine ca atunci și ceilalți ți-o arata, iar pe cei care nu te-ajuta silește-te sa-i poți inlocui fara sa-ți știrbești demnitatea.Bazeaza-te pe propriile-ți forțe pentru ca cel mai bun ajutor și cel mai mare sprijin trebuie sa și-l gaseasca fiecare in sine insuși.Croiește-ți singura drumul ce-l meriți și realizeaza-ți conștiința valorii tale.
Sentimentul ca ești in dreptul tau, mulțumirea de a avea dreptate, bucuria de a te stima pe tine insuți, sunt argumente puternice care te ajuta sa reziști, sa mergi inainte și sa-ți pastrezi increderea in tine.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e rau ca pui raul inainte dar cu limita vezi si partea buna, dar e vb sa nu ignori raul inainte de a face ceva, trebuie sa ai un ecilibru, undeva la mijloc, important este sa incerci mereu

| RAY a răspuns:

Cum-Sa-Te-Iubești-Pe-Tine-Pentru-a-Te-Intelege
http://www.scribd.com/......e-Intelege