| AlexandraHNY a întrebat:

sunt noua pe acest site, si as vrea foarte mult sa ma ajutati. De ceva timp stau foarte prost cu nervi. Chiar foarte. As vrea sa iau calmante ca sa fiu iar cea dinainte. Nu vreau unele cu reteta, dar sa fie totusi puternice! Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Pana la "tranchilizante", iti recomand metode naturiste. Incearca ceaiul din flori de salcam, 3 cesti pe zi, pe stomacul gol.

7 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Sincer si eu am avut si inca mai am o situatie destul de asemmanatoare cu a ta. am incercat pana acum sa descopar sursa a ceea ce imi provoaca stare de nervozitate.nu pot sa spun ca am scapat complet de nervi pentru ca m am cam obisnuit cu asta si mi e mai greu, dar incearca sa faci ce ti am sp i dupa aia poti cauta tratamente.nu meaparat medicamente ( stiai probabil ca psihologul te poate hipnotiza si te inregistreaza pe o caseta si cand iesi din transa iti pune caseta sa o asculti - e o chestie interesanta poate te ajuta)

| AlexandraHNY explică:

Mersi.legat de ceilalte persoane.va asigur ca am facut cam tot ce se putea din astea.si nu a mers...adica. Sunt genu de persoana nepasatoare...am mers la munte la mare. fac plimbari lungi.si nimic

| AlexandraHNY explică:

Mi-am luat ceai de lavanda si pot spune ca e genilaal laughing big hug mersii mult oricum.

| slipknot a răspuns:

De ce nu mergi la un psiholog? Uneori o discutie cu o persoana capabila face mult mai bine decat un pumn de calmante...

| fashionaddict a răspuns:

Eu iti recomand Magne+B6.
Si eu am facut tratament timp de o luna pentru stres+nervi...si m-au calmat ingrozitor de tare.Nu imi mai venea sa imi fac nici tema la scoala, nu ma suparam din nimic...
Sa le iei conform prospectului si au sa isi faca efectul.
Sper sa te ajute si pe tine.
:*

| GuessWhoIAm a răspuns:

Parerea mea e ca niste iesiri in aer liber ti-ar prinde bine. undeva intr-o ambianta placuta, unde poti sa te aduni.ia`ti si 1 prieten 2 daca simti nevoia

| ColT a răspuns:

Eu iti recomand o vacanta. unde sa te relaxezi e mult mai bine decat calmantele.