| Allyţu a întrebat:

Stau si am gandesc care ar fi dejavantajele si avantajele daca as avea 102 ani? imi trec niste idei prin cap dar as vrea mai multe pareri.

Ofer funda si vot tongue

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Dezavantajele ar exista doar daca nu ai facut ceva care sa tina pana atunci, adica sa muncesti si sa ai bani inainte de asta. Avantajele ar fi : ai avea o experienta foarte mare in viata, daca ai face prostii oamenii te-ar ierta usor si ar da vina pe varsta ta. Daca ai avea 102 ani, nu prea ai ce face acum. Daca ai trai pana la 102 ani, ai putea sa ajungi la o tehnologie avansata, si sa te opresti din imbratranire si sa iti refaci corpul. Ai putea arata ca un batran inocent dar de fapt ai fi mult mai puternic, ai putea jefui o banca sau ceva foarte usor, si sa dai vina pe Alzheimer sau ceva de genul laughing Te vor crede datorita varstei. Are multe avantaje dar tot mai bine e sa fii copil big grin

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa traiesti pana la varsta aia e un calvar, prea batran si sa te ingrijeasca altcineva nu e usor, ai diverse dureri, etc.

| real190 a răspuns:

Cred ca dezavantajele ar fi sa nu mai poti sa te misti(depinde de fiecare cum si-a trait viata etc), probabil la varsta aia esti si singur. Avantajele.hmm ar fi ca poti vedea asa cum se schimba tehnologia si planeta asta si ce lucruri noi mai apar de-a lungul anilor big grin