| chiftelutacrocanta a întrebat:

Stiai ca orice stare ai avea acum o poti schimba repede si ca cea mai buna alegere nu e somnul? Somnul te face sa uiti problema,frustrarea care iti provoaca starea si te trezesti dimineata cu o stare de eliberare pentru ca creierul tau a incetat sa se mai frustreze? Imi plac oamenii care nu asteapta sa vina dimineata ca sa fie ei fericiti, imi plac oamenii care reusesc sa devina fericiti aici si acum, aceia sunt oamenii pe care ii consider eu inteligenti.Tu cand ai o stare proasta astepti sa vina dimineata sa devi fericit sau iti schimbi starea aici si acum?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai,tu trebuia sa te faci filozof. Daca nu esti deja. Iti irosesti inteligenta prin aceste intrebari pe site. Sper sa o iei ca pe o gluma.

| RAY a răspuns:

Da cica in somn pastram doar informatia utila noastra atat

| T0T a răspuns:

Mie îmi place somnul. Eu când am o stare proastă nu aștept nimic, fac tot ce trebuie și ce pot deci nu o condamn. Somnul mă poate detașa sau adâncii în unele lucruri dar atunci sunt cel mai relaxat probabil. Sunt conștient că lucrurile nu pot depinde de dimineață sau de altceva de genul, depind de mine și de cei din jur. De aceea sunt în stare să accept multe lucruri.

| August99 a răspuns:

Eu daca ma simt prost nu ma culc. Majoritatea oamenilor tristi dorm mult. Eu nu. Eu incerc sa gasesc problema si daca nu imi gasesc ceva de facut sau imi pun un gand pozitiv in minte. Daca te simti prost cred ca si dimineata cand te trezesti o sa ai aceeasi problema. Lucrurile trebuie rezolvate, dar nu prin somn sau bautura.

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Desigur. Si tu faci la fel?

Răspuns utilizator avertizat
| alexanderrock a răspuns:

Cine se simte prost na dormit destul