| With0utName a întrebat:

Stie cineva cum se intra la Politehnica? Se da examen sau dupa media de la bac?

Răspuns Câştigător
| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

Se dă examen de admitere la următoarele facultăţi din cadrul Politehnicii:
1. Energetică
2. Automatică şi Calculatoare
3. Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei
4. Inginerie Mecanică şi Mecatronică
5. Transporturi
6. Inginerie Aerospaţială
7. Inginerie în Limbi Străine
8. Ştiinţe Aplicate

NU se dă examen de admitere, ci e pe baza rezultatelor din liceu la următoarele facultăţi din cadrul Politehnicii:
9. Inginerie Electrică
10. Ingineria şi Managementul Sistemelor Tehnologice
11. Ingineria Sistemelor Biotehnice
12. Ştiinta şi Ingineria Materialelor
13. Chimie Aplicată şi Ştiinţa Materialelor
14. Inginerie Medicală
15. Antreprenoriat, Ingineria şi Managementul Afacerilor
Am mulţi prieteni la Poli şi nu este aşa de greu. Dacă îţi doreşti asta, nu te lăsa descurajat de nimeni. E o facultate foarte bunăhappy

| With0utName explică (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Stii cumva care e cea mai mica medie cu care s-a intrat? Am cautat si eu pe site dar n-am gasit nimic

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru With0utName):

Zi-mi ce facultate din cadrul Politehnicii te intereseaza si incerc sa aflu.

| With0utName explică (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Managementul afacerilor sau financiar

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru With0utName):

7, 60 (a doua sesiune) este ultima medie. Intra pe admitere.upb.ro si afli tot ce ai nevoie.

| With0utName explică (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Scuze ca te tot intreb dar nu prea ma pricep...cum adica a doua sesiune?

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru With0utName):

Adică sesiunea din toamnă, sunt două sesiuni de admitere: în iulie şi în septembrie. Intră pe site-ul Politehnicii pe care ţi l-am dat şi afli tot ce vrei. Câţi ani ai?

| With0utName explică (pentru Pistolea_Roxana_1992):

18, sunt clasa a 12 a big grin

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru With0utName):

Mulţi înainte şi succes la BAC!

| With0utName explică (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Multumesc :*

| Angelo_Constantinescu_1973 a răspuns (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Buna Roxana, mi-ai putea zice te rog frumos care e media cea mai mica cu care s-a intrat la Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei?

11 răspunsuri:
| kittyshor a răspuns:

Se intra fara admitere. dar ai face o mare greseala straight face e foarte greu si materile is nasoale, si profesorii iti cer mai mult decat poti... daca chiar crezi ca acolo iti e locul si crezi ca vei lura in domeniu si te va ajuta klumea incat sa devi bogat, merita sa incerci..altfel..eu zic sa nu merci ....prietenul meu e la poli..am fost si eu si m-am lasat. chiar e f greu si enervant de-a dreptul cateodata.