| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ceva citate despre prietenie, iubire etc? Scrieti-le va rog:*

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Ma doare lipsa ta ma doare si nu e bine, acum sunt in agonie si traiesc doar din amintirile cu tine

ca viata-i scurta si noi santem tineri.

EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor, copleshitor ma strangi la piept.

Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te intelege!sad

Citeste, retine, baga bine in cap... si nu uita nici intr-un veac... Eu sunt fetita ce ti-a pus capac!

Astăzi eu îţi mulţumesc, ai tot ce îmi doresc, imi faci frumoase zilele, nopţile! Astăzi ai iubirea mea, nu te voi lăsa, tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa! :X

Si stii ca trece, toate trec, mai am de spus o sa fie odata bine pentru noi, capu` sus...

Ai o fata, nu o lasa ca tine la tine, Te iubeste si tot ce face, face pentru tine!

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca. N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Sper sa iti placa!

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Iubirea reala are calittea de a oferi libertate nu incatusare. Osho
"Ce e amorul? Eun lung
Prilej pentru durere
Caci mii de lacrini nu-i ajung
Si tot mai multe cere."-Mihai Eminescu

| gigiro a răspuns:

Decat citate, mai bine inventeaza tu ceva, specific relatiei voastre, si mai ales tot ce spui sa porneasca din inima. Ce te faci daca uiti sau copiezi gresit citatul?

| miauu a răspuns:

Am fost deceptionata de persoane care credeam ca nu vor face asta niciodata
Decat prieten mincinos mai bine dusman pe fata

| florin_7920 a răspuns:

Dechât dragoste, din vecini, mai bine gard de spini!