| diana a întrebat:

Stiti cumva carti ce seamana cu,, Recreatia Mare" de Mircea Santimbreanu?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mai are o carte, Să stăm de vorbă fără catalog, dar s-ar putea să fie aceleaşi povestiri şi ar mai fi Gica Iuteş-Măr roşu ca focul

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.sunt si carti de ion creanga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cum ar fi insigna de pilot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva carti la fel de hazlii, asemanatoare cu,, Recreatia Mare" de Mircea Santimbreanu, ar fi:,, Marry Poppins",,, Pollyanna",,, Peter Pan". Foarte multe din cartile prezente, in colectia Rao pentru copii, seamana cu aceasta de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu, dar daca vrei sa citesti o carte si mai buna[garantat]citeste,, Maini inzestrate,, apoi,, Gandeste cutezator,,, ambele de Benjamin Carson si da stiu ceva asemanator cu Recreatia mare...Stiu si eu, e mult mai sentimentala, dar are cam acelasi subiect cu cea mai sus mentionata... Se numeste,, Cuore, inima de copil,,. Ser ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu,dar daca vrei sa citesti o carte si mai buna[garantat]citeste ,,Maini inzestrate,, apoi ,,Gandeste cutezator,, ,ambele de Benjamin Carson si da stiu ceva asemanator cu Recreatia mare...Stiu si eu, e mult mai sentimentala ,dar are cam acelasi subiect cu cea mai sus mentionata... Se numeste,, Cuore,inima de copil,,.Ser ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la medeleni s-ar potrivi nu stiu parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a terminat caietul e toto de Mircea Santimbreanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| laurentiu_9256 a răspuns:

Sincer nu stiu,dar daca vrei sa citesti o carte si mai buna[garantat]citeste ,,Maini inzestrate,, apoi ,,Gandeste cutezator,, ,ambele de Benjamin Carson si da stiu ceva asemanator cu Recreatia mare...Stiu si eu, e mult mai sentimentala ,dar are cam acelasi subiect cu cea mai sus mentionata... Se numeste,, Cuore,inima de copil,,.Ser ca te-am ajutat!