| anca_2642 a întrebat:

Sunt clasa a 7-a. Va rog sa imi ziceti ce sa citesc? Sau mai bine zis, de ce carte sa ma apuc?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ionel Teodoreanu-La Medeleni, Charles Dickens-Oliver Twist, Mark Twain-Aventurile lui Tom Sawyer, Aventurile lui Huckleberry Finn, Prinţ şi cerşetor, Harriet Beecher Stowe-Coliba unchiului Tom sau, dintre cele apărute mai de curând, genul fantasy, seria Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian, Bufniţa-Carl Hiaasen(foarte amuzantă), cărţile din seria Gossip Girl...depinde ce gen îţi place.

37 răspunsuri:
| Cartoon98765 a răspuns (pentru Jumper_9207):

Am citit Coliba Unchiului Tom in clasa a 5a si a fost suuper

| labontdumitru a răspuns:

Corigent la limba romana e super si zice profa de romana ca e de groaza laughing

| Fetili a răspuns:

Eu iti mai recomand si "Nopti in Rodanthe", nu e chiar de 13 ani dar vei intelege

| BiancaC23 a răspuns:

I-am spus sa le aduc multe cadouri, deoarece au fost harnici si cuminti anul acesta laughing buna treaba! :*

| Adytza31 a răspuns:

Eu am citit asa:
1.Doua loturi-I.L.Caragiale
2.Hanu Ancutei-M.Sadoveanu
3.Morormetii vol1-Marin Preda
4.Baltagul-M.Sadoveanu
5.O noapte furtunoasa-I.L.Caragiale
6.O scrisoare pierduta -I.L. Caragiala
7. Chirita in provincie-V. Alecsandri

| Simionescu_Octavian_1982 a răspuns (pentru Dayanalovemuzik96):

Foarte tare cartea mai ales ca este si in programa scolara.

| Piscotel_Ștefania_2001 a răspuns:

Stiu ca a trecut mult timp de cand ai pus intrebarea dar totusi sper sa iti dau cateva idei:,, Elenor&Park"
,, Fata cu toate darurile",, Avioane de hartie",, Darul lui Jonas" seria,, al 5-lea val",,Lessie vine acasa",,Toate pânzele sus",,Printre tonuri cenusii",,Romanul adolescentului miop",,Cerneala si stele",, Martianul",, Toate panzele sus ",, Uragan asupra Europei",, Enigma Otiliei",, Unde se avanta vulturii"