| Candy a întrebat:

Sunt deprimata foarte deprimata.
Ce ar trebui sa fac?
imi vine sa ma izolez de toti de prieteni familie rude de toti
sunt deprimata pentru ca cineva drag mie a plecat si eu nu am fost acolo cand a avut cea mai mare nevoie de mine
si sunt deprimata
vreau sa ma izolez de toti
am incercat sa ies sa mai vb cu prieteni dar nimic
tot as vrea sa ma izolez sa inchid usa cu cheia si sa stau singura

scuze pentru ca am gresit la vreun cuvant

3 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Descarca-te.Stai o zi inchisa in casa, plangi si a doua zi o sa-ti treaca.Nu te mai gandi la persoana respectiva si fa ceva care sa-ti ocupe timpul in asa fel incat sa nu ai timp sa te gandesti la nimic altceva decat la acel lucru. Exemplu, o carte buna!

| tabittha a răspuns:

Este in regula pentru oricine sa treaca printr-o perioada de izolare, mai ales in urma unui eveniment nefericit, insa incearca sa-ti revii ca nu cumva sa cazi intr-o prapastie a depresiei si mai mare decat cea in care esti, caci de acolo nu mai iesi om intreg la minte. Deci ai grija! Acorda-ti un timp sa-ti vindeci rana, dar mai pastreaza o cale de iesire la suprafata.

| Andra1024 a răspuns:

Draga Candy nu e de bine.Acum suferi de, depresie din cauza pierderii cuiva drag tie.Incearca sa mergi la un medic psihiatru sa te consulte si sa iti dea un tratament.Antidepresivele sau consilierea terapeutica(psihoterapia) te vor ajuta sa treci peste asta., Mult noroc in viata.