| anonim_4396 a întrebat:

Heii happy (o s-a cam scriu un roman, scuza-ti, nevoie de ajutor si fiti buni) Prima zi de scoala clasa a-7-a vroiam ceva diferit am zis sa ma impac cu vechea BFF chiar daca nu o suport, vorbim noi asa si desigur ea apare la scoala cu o poseta (n-am nimic impotriva), tocuri (am purtat si eu) si desigur cu un maree decolteu cu o vesta,, scurta"(intelegeti voi), si cu un tupeu nemarginit! Eu, intru in clasa si ma impiedic la tocul usii(cu dreptu big grin) )(firar ele de usi termopan) asa intru, ma asez in banca in a-patra toate in rest erau ocupate, ea era cu zambetul pana la urechi, machiata chiar foarte si sa va si zic de ce era cu zambetul pana la urechi si de ce eram eu suparata : - pai ea toata vacanta a stat de vorba cu,, fostul" meu prieten cel mai bun, ca vai au atatea lucruri in comun.Eu cu baiatul eram cei mai buni prieteni ne intelegeam perfect si lui ii placea de mine eu il vedeam ca prietenul meu cel mai bun (ma rog multe amintiri frumoase) asa si intr-o zi ma rog s-au intamplat niste lucruri si cam l-am repezit desi el a incercat sa fie dragut cu mine si toata vina a fost a mea tot eu eram cea cu gura mare(ahhh de ce crying ) asa si el s-a suparat nu mi-a zis dar l-am vazut si ne-am cam indepartat apoi apare tanti asta(tanti din cauza ca sunt nervoasa big grin ) si gata dupa ce ma intreaba chestii despre el gata ei sunt cei mai buni au atatea lucruri in comun si gata, oricum ei ii placea de el, iar eu eram in plus ma faceau sa ma simt foarte prost! Am incercat sa-mi cer scuze de la el pentru ce i-am spus in ziua aia dar de fiecare data cand ajungeam la cerutul scuzelor aparea ea si isi schimbau amandoi comportamentul fata de mine! Am ajuns pana sa-mi cer scuze din orice daca il calc pe picior sau daca nu stiu ce... nu mai am incredere in mine si ma simt prost ca din cauza ei am pierdut atata stiu ca e si vina mea am recunoscut dar ea e rea iar el, e innebunit dupa ea a inceput sa fie asa dupa ce a venit si eu m-am certat cu el, am vazut cum o privea si se priveau azi, ea citea se uita la el si ii zambea iar el se uita la ea si ii zambea, eu nu mai am incredere in mine si nici n-am alti prieteni sau alte persoane cu care sa vb! Nu mai sunt fata de alta data care putea sa faca ce vrea si sa zica ce vrea fara sa-i fie teama, sa fie increzatoare in ea.Si acum stau pe mess singura inainte intra si el si ma saluta vb mereu, iar acum... Vreau sa fiu ca inainte si totul sa mearga bine sa am incredere in mine si cand o vad sa nu-mi fie frica de ea! Ma simt deprimata nu stiu cum sa explic deprimata adica ma simt rau! Adica ea a devenit cea mai tare cand eu eram fata draguta, desteapta care toata lumea vrea sa stea cu ea! Acum mi-e frica sa zic si ce vreau sa zic! Va rog ajutati-ma! Va dau Funda si Voturi numai va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| d1onn5o a răspuns:

Daca din cauza unei asemenea copilarii nu te-a mai bagat el in seama, cauta pe altcineva.Sunt sigur(mai ales pentru ca ai specificat ca"eram fata draguta, desteapta care toata lumea vrea sa stea cu ea")Exista un alt baiat mai dragut si mai finut care sa te placa. Uita-te dupa el.Cat despre that ***, nu o mai baga in seama, fii indiferenta cu ea, la fel cum ea face cu tine.

2 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

E o situație nașpa dar de ce nu vorbești cu amândoi, le spui părerea ta și dacă ei vor decide că nu mai vor să aibă legătură cu tine, te împaci cu ideea și gata. Nu o zic în nume de rău dar dacă el era cel mai bun prieten te ierta până la urmă că nu ai făcut nimic grav și de neiertat. Iar prietena aia a ta cea mai bună clar nu este! Pana mea prietenă bună îți este aproape nu te face să te simți prost. Discută cu ei și fii sinceră. Se rezolvă dacă vrei și dacă vor și ei. Pa, pa și baftă. happy

| Alekzandra a răspuns:

Buna draga!
Nu te preocupa, eu cand eram in a 7-a(acum vreo 9 ani) fetele erau altfel,acum,multe dintre ele sunt mici "dive".Eu nu stau in Romania,stau in Spania, si crede-ma, acolo fetele nu stunt chiar asa.Eu,mi-am dat seama dupa cum ai formulat ca nu ai mintit cand ai zis ca esti draguta si desteapta.Acel baiat isi va da seama ca greseste pentru ca te "ignora".De obicei fetele in genul fetei aleia au mintea cam scurta.Doar fii tu insuti,va aprecia asta (el) si va intelege ca greseste.Tu doar nu arunca vorbe urate la adresa altora,mai ales catre fosta ta prietena,daca vei face asta,ea il va intoarce impotriva ta pe acel baiat si iti va fi greu sa ii recastigi increderea,lasa totul sa vina de la sine,vei vedea,totul va fi ca inainte,zambeste,fii vesela,te inteleg dar da-ti seama ca daca vei sta dupa acel baiat te va considera "disperata",crede-ma, totul va fi bine!
Te pup, papa!