| fordfocus96 a întrebat:

Sunt la liceu,la profilul Turism si Alimentatie(La liceul Mihail Kogalniceanu),si as vrea sa ma mut la alt liceu la Stiinte Sociale! Pt a ma muta, ce trebuie sa fac! Trebuie sa dau anumite teste(ce anume), va rog frumos, ajutati-ma cine stie!

1 răspuns:
| hAz2013 a răspuns:

Trebuie sa iti depui dosarul la liceul respectiv si daca ti se aproba transferul va trebui sa dai examene de diferenta deoarece schimbi profilul. Cel mai sigur e sa te interesezi la secretariatul sau la directiounea liceului in care vrei sa te muti o sa iti spuna exact ce ai de facut. Daca vrei sa te muti din semestrul acesta te sfatuiesc sa te grabesti altfel s-ar putea sa nu fie posibil transferul pana in sem. 2.