| fordfocus96 a întrebat:

Buna Ziua! Am si eu o intrebare!
Sunt la liceu,la profilul Turism si Alimentatie(La liceul Mihail Kogalniceanu),si as vrea sa ma mut la alt liceu la Stiinte Sociale! Pt a ma muta,ce trebuie sa fac! Trebuie sa dau anumite teste(ce anume),va rog frumos, ajutati-ma cine stie!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu noul liceu si sa depui o cerere argumentata de transfer. In acelasi timp trebuie sa ai si acordul liceului de unde pleci ( asta se capata mai usor).
In mod normal trebuie sa dai niste probe de diferente daca ti se aproba cererea. Daca esti in clasa a9-a o sa fie probabil la logica ( la asta se da teza la stiinte sociale), dar mai concret afli de la noul liceu.
Oricum astia sint pasii.

1 răspuns:
| georgiana1316 a răspuns:

Trebuie sa dai teste pentru a fi admis, fara ele nu.dar o sa te asculte pentru a vedea daca stii sa vorbesti corect.