| anonim_4396 a întrebat:

Sunt mai scumpe chiriile in Sibiu și Cluj decât în București?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiriile în Cluj sunt scumpe în zona centrală. În cartiere sunt ceva mai ieftine. Unii se cazează în Florești, comuna limotrofă lipită de Cluj, la prețuri mai normale. Doar că trebuie să faci o mică navetă, cam cum ar fi să iei metroul în București de la un capăt la altul ca timp. Iar dacă vrei chirie mai mică în toamnă, vii și contractezi în iunie, nu în 25 septembrie.

| Dalmore a răspuns:

Clujul e cel mai scump. Apoi București.