| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Cat mai sunt chiriile in Romania? E mare diferenta intre Bucuresti si Cluj?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incep de la 300€ si pot ajunge la 900€ media fiind 300 - 500 pe luna. Salarii de toata jena si chirii ca in occident

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce te intereseaza.
Un ap decent de 2 camere intr-o zona decenta e pe la 400euro in Bucuresti

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Da, eu iau chirie 355 la al meu si e intr-o zona decenta in Bucuresti adica 1750 lei, doua camere, renovat, decomandat, mobilat, frigider, masina de spalat, aer conditionat, nu la ultimul sau la parter etaj.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O diferenta este, iar legat de Bucuresti si Cluj, ar fi undeva intre 50-100EUR.

Dar in general, chiriile sunt cam aiurea, desi este dreptul fiecarui om sa ceara atat. Un agent bun, face diferenta big grin

| Sofer a răspuns:

Știu doar ca sunt scumpe în ambele zone laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mare diferență între Cluj și oricare oraș. laughing Sunt foarte expensive chiriile.