| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fata de29 de ani căsătorită de 7 ani și am trecut prin foarte multe încercări împreuna cu soțul sa avem un copil. Ambii avem probleme de fertilitate. Deci șansele de a concepe un îngeraș sunt foarte slabe. Am încercat chiar și FIV di am rămas însărcinată dar am pierdut la 6 săptămâni. In fine, o grămada de bani aruncați pe fereastra. As dori din suflet sa înfiez un copil dar după cum se știe sistemul din România nu prea permite. Vreau sa apelez la fetele care sunt însărcinate și din nefericire, din diferite motive, nu pot întreține copilul și vor sa îl lase. Decât sa lase copilașul in spital ca numai Dumnezeu știe cum creste bietul îngeraș prin orfelinate, va rog sa ma contactați ca sa ii puteți oferi copilului Dvs un viitor mai bun decât o viața la orfelinat. Iar mie îmi veți oferi șansa de a fii mama și de a trai ca sa ofer unui îngeraș un viitor mai bun și sa aiba o viața frumoasa in sânul unei familii. Va mulțumesc și sper sa fie de ajutor mesajul meu!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va descurcati fara copii. Omenia se modifica in anii care vor urma.

| alexandru04 a răspuns:

Încearcă sa mergi mai bine și la un doctor bun. Ești căsătorită, ai încercat..iti recomand sa încerci sa mai faci 1 copil. încearcă zi de zi..Trebuie sa reușești.

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, procesul de adoptie nu este asa usor.Nu lasi un copil cum ai lasa o papusa. TREBUIE indeplinite o multime de acte trebuie indeplinte mai multe etape.Chiar daca sa zicem cineva de aici ar fi dispus sa iti dea copilul!
Poti insa luaun copil in plasament.Mergi impreuna cu sotul la Primarie si vezi ce demersuri trebuie indeplinite. Daca indeplineti conditiile cerute de ei e posibil sa va dea un copilas pe perioada determinata... si cine stie cu posibiltati de infiere!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma îndoiesc ca lumea sta însărcinată pe TPU așteptând astfel de postări doar ca sa nu faca avort.
Oricum aceasta lume se invarte pe la categoria Dragoste & Sex. Incercati și acolo.

Un lucru am vrut sa va spun.
E bine ca ati renuntat totusi la a avea propriul copil. Nu merită incapatanarea pentru că i-ați fi putut naște oricum cu probleme/handicap, riscul e foarte mare. Am cunoscut cazuri, unul chiar si la o ruda apropiata.

Va urez totusi succes sa adoptați un copil sanatos de oriunde e disponibil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Va mulțumesc de răspuns! Păcat ca am cont nou și nu pot evalua răspunsurile dar oricum va mulțumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac si eu ca hahalerul de mai sus. E bine ca ai ajuns la concluzia ca dai bani degeaba ca sa ai propiul copil. NU stiu de ce totusi e asa de greu de infiiat un copil in ROmania. E aiurea. Cat despre restul intrebarii, nu ti-ai gasit aici (pe site-ul asta ) bine locul.