| MauvaisRose a întrebat:

Sunt singura care crede ca faza aia virala pe net, cu galeata de gheata turnata in cap, efectuata de oameni mari din America,(preluata din cate am vazut si de romanasi, ca deh, altceva nu mai stim decat sa copiem), e o stupizenie colosala? Cica e pentru o cauza nobila, pentru aia de sufera de scleroza. Si ce s-au gandit vedetele? Hai sa ne turnam toti o galeata cu gheata in cap, sa ne aratam compasiunea, si poate dam si noi in scleroza ca nefericitii aia. Din cate stiu, nu e prea sanatos sa faci asa ceva, cunosc niste cazuri de oameni care au murit facand asa ceva, bine, nu si-au turnat ca prostii galeti de gheata in cap, dar la mare de exemplu, cand intri brusc in apa rece, poti face un soc si ti se opreste inima. Sau, alte persoane au murit ca au fost luate cu forta, bagate cu capul in zapada, frecate bine, si a doua zi au fost gasite moarte.

Eh, sper sa moara toti astia care au acceptat challenge-ul cu galeata.

5 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

O prostie. Puteau foarte bine să doneze nişte bani şi fără să-şi arunce cuburi de gheaţă-n cap.

| sappy a răspuns:

"Efectul de turma" loveste din nou, unde sunt prosti puterea creste!

| dannyel86 a răspuns:

Salut. Orice e "viral" in zilele noastre atrage multe vizualizari pe internet. Foarte multe dintre ele sunt facute fara minte, doar pentru amuzamentul prostilor. Nici eu nu gust astfel de "experimente", dar site-urile de socializare sunt pline de astfel de clipuri "cool". Eu te sfatuiesc sa nu doresti moartea nimanui si sa ignori aceste secvente care nu se incadreaza decat intr-un curent trecator. Le vedem, radem, apoi le uitam. Chiar trebuie sa-ti bati capul cu ele? happy Nu merita! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin ma interesa de galeata lor, insa fiind microbist, vad zilnic la tv si pe net ca nu stiu ce fotbalist sau conducator fost comunist isi toarna gheata in cap si provoaca pe altii, majoritatea tot din fotbal, aia isi toarna si ei, provoaca la randul lor pe altii si tot asa.

| CosminC86 a răspuns:

Este o stupiditate, insa ce putem face noi? Nu suntem nici Superman nici Hitler nici Jesus sa ne opunem. Eu repet de fiecare data fraza "cui ii pasa?" si-mi trec toate problemele.