| Kim002 a întrebat:

Heeei,care e faza cu vedetele?
am vazut mii de clipuri in care vedetele isi arunca galeti cu apa in cap laughing
care-i faza?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa zisele vedete fac si ele bani dupa cum au propunerile de publicitate.

| Sociopat a răspuns:

ALS(Amyotrophic lateral sclerosis)este ceva ce se aseamana cu socul pe care corpul uman il are la contactul cu apa rece, doar ca in cazul ALS-ului acest soc este permanent.De asta vedetele isi toarna apa rece in cap.De asemenea asta este o modalitate mai pajnica de a spune lumii ca exista oameni care sufera de ALS si ca trebuie sa-i ajutam.
Gandeste-te, toata treaba asta, ar fi fost la fel de populara daca aratau un om paralizat, mizerabil, cum plange in loc de actorul/cantaretul/youtuber-ul tau preferat care se prosteste putin aruncand cu apa rece pe el? Nu cred.

| marylaza13 a răspuns:

Fac asa pentru niste donatii, isi torn galeti in cap si doneaza pentru nu stiu ce rolling on the floor)

| Cătălin11 a răspuns:

"ALS Ice Buckek Challenge" sau "Provocarea găleţii cu gheaţă" este o campanie de donaţii la care au aderat numeroase personalităţi din întreaga lume. Participanţii sunt provocaţi să îşi toarne pe cap apă cu gheaţă şi să facă o donaţie pentru cercetarea în domeniul afecţiunilor cerebrale.

| UnOchiCaprui a răspuns:

Este o campanie:,, ALS Ice Buckek Challenge``pentru cercetarea in domeniul afectiunilor cerebrale.Cineva te provoaca si tu daca accepti trebuie sa iti torni o galeata cu apa ca gheata si sa donezi bani pentru aceasta campanie.

| Bivol_Lenuta_1999 a răspuns:

Poate vor să arăte oamenilor ce proşti sunt

| fufica2004 a răspuns:

Fac chestia asta pentru donatii la nu stiu ce boala.

Dar se si distreaza.