| SatanaInIzmene a întrebat:

Suntem atat de mici in Univers incat nici nu stie de existenta nostra.Totusi,avem ceva timp de cand umblam pe planeta asta.Mai avem timp sau The Big Boss s-a cam saturat de noi? E de ajuns sa trimita o pietricica de vreo cateva tone si suntem istorie.
Parerea mea este ca am avut noroc chior. Oare cat o sa mai stea norocul pe la noi?

7 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Cît vrem noi.Tot noi ne vom face rău cu mîna noastră.

| SatanaInIzmene explică:

HperHiv, daca tu nu vezi alea doua semne de? din postare, eu ce sa mai zic?

| wolfer18 a răspuns:

Parerea mea e ca post-ul tau(ca nu prea pot sa-i zic intrebare)e foarte confuz/neclar. Zici ca nu se stie de existenta noatra; dar noi stim de existenta altora? Ne-a ratat recent vreun mega-asteroid si nu am prins eu stirea? Nu, pe bune acum... Iar daca de asta e vorba, atunci nu tine doar de noroc, asa ne-a fost soarta. Sfarsitul lumii nu v-a fii in 2012, sau nu va fi in cateva minute(prin lovitura vreuinui "bolovan" cosmic), sfarsitul lumii a inceput deja; el este reprezentat de aproape orice lucru:criza finianciara omoara oameni(atat prin lipsa de mancare si conditii "naspa" de trai, cat si prin gloantele care si le trag in cap din cauza dansei); din ce in ce mai multi virusi biologici(naturali sau creeati in laborator) omoara din ce in ce mai multi oameni; cutremurele la fel; furtunile la fel si etc. etc. etc. Cat despre The Big Boss, nu s-a saturat de noi, ca ne iubeste, vrea doar sa ne schimbe in ceva mai bun.happy

| acdcfan a răspuns:

Cand va vrea Dumnezeu sa murim atunci vom muri si gata. Nu-ti mai fa griji ca ne va lovi vreo cometa sau ''pietricica'', nu are rost. De milioane de ani exista acest Pamant si nu era sa fie lovit de ceva niciodata. Suntem mici intr-adevar dar suntem intr-o zona linistita a universului, lipsita de primejdi.

| AnonymousMm a răspuns:

Sincer, cred ca pana se termina resursele cum ar fi petrolul, gazele naturale si toate celelalte...In fiecare an suprafete imense din cea mai mare oadure a lumii sunt defrisate pentru a fi cultivate pentru 2 sau 3 ani si apoi sunt abandonate.Sute de specii de animale si plante, poate chiar mii sunt pe cale de disparitie.Ecosistemele se distrug treptat si lanturile trofice de asemenea. Oricate semnale s-ar emite si oricati dintre noi am avea "spirit ecologic" daca as putea spune astfel, poluarea nu se opreste, stratul de ozon continua sa fie distrus, si dupa parerea mea incalzirea globala nu e departe. Poate gandesc prea pesimist, dar peste cateva zeci de ani vom ajunge sa nu mai avem apa si poate vom primi cu portia.Sau se mai poate si ca guvernul roman sa distruga Romania(dupa cum procedeaza in prezent si daca continua asa poate vom muri de foame:thinking)Deci eu cred ca inainte ca The Big Boss(cum ii spui tulaughingsa se hotarasca sa devenim istorie vom deveni din propria noastra vina si din cauza ca noi oamenii mereu pretuim ceva de abia dupa ce il pierdem si daca ne pierdem viata nu vom mai putea avea pareri de rau.Trist, f trist.
Poate sunt prea pesimista, dar nu trebuie sa ne gandim la marele final iminent ci sa ne gandim mereu la ziua de maine ca la una insorita si sa traim ca si cum ar fi ultima noastra zi.
Deci bucurati-va de viata fratilorhappy atata timp cat mai exista pe saraca noastra planetasad!
winking
Stiuuuu, am fost plictisitoare poatebig grin

| Andaa_2747 a răspuns:

Pai...nu stiu ce sa zic

dar eu stau si ma gandesc.

ca daca ar fi sa murim de pe azi pe maine ar mai face cineva ceva in lumea asta? cu faza cu 2012.

adica mna...

"The Big Boss" nu s`a plictisit de noi.

vrea doar sa faca lumea un loc mai bun

deci...

nu va luati dupa 2012 si alea

daca Dumnezeu vrea sa murim...murim maine

murim in 5-10 ani

se presupune ca in 2012 nu o sa mai fie 6 luni curent...si mna

eu zic sa va traiti viata din plin

si sa nu va ganditi la astea

ca nurim cand vrea Dumnezeu nu cand vor romanii nostri...sau oricine altcineva

tongue by3 tongue

| HiperHiv a răspuns:

Si care e intrebarea? happy