| Dan a întrebat:

Sunteti fericit de viata pe care o traiti? Eu sunt trist(am pierdut prietena mea cu copilul meu, parintii mei sunt bolnavi).

Răspuns Câştigător
| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu sunt fericit, mie imi pare rau de tine sincer sad nu trebuie sa renunti la viata, mai gandeste-te, cu totii au ghinion chiar si eu am avut inainte.

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu sunt fericita...in general.Am parintii sanatosi si foarte buni, la scoala imi merge bine, am prieteni buni, am facut o intelegere cu ai mei si o duc foooartee bine pe plan financiar[cred ca au visat frumos noaptearolling on the floorprimesc 10 lei la fiecare nota de 9 si 20 de lei la fiecare nota de 10laughing. Deci ma imbogatescrolling on the floor)], cu baietii o duc binishor, numai baiatul pe care il plac eu e cam fraierrrsigh si sper sa il uit.sunt fericita 90%big grin.

| Gregory a răspuns:

Salutare! Fiecare trebuie sa fie multumit cu ceea ce are pentru Dumnezeu i-a dat si ii da omului dupa cum considera El de cuviinta. Unele rele vin ca sa-l indrepte. Tot ce putem face este sa fim recunoscatori si rabdatori. Gandeste-te la cat a suferit Mantuitorul nostru, dar si la Iov, sfintii, mucenicii etc. In Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos se spune astfel: "Stralucirea Ta este mangaierea si odihna celor ce s-au ostenit pentru Tine in necazuri si in toate felurile de chinuri".
Daca vrem sa ne mantuim cu adevarat, trebuie sa-L iubim cat mai mult pe Dumnezeu, sa facem cele bineplacute Lui, cat mai multe fapte bune, sa fim rabdatori plus multe alte eforturi mari din partea noastra. Dumnezeu sa-ti ajute in rezolvarea tuturor problemelor si sa-ti dea toate cele de trebuinta tie, cu voia Lui!

| cioko19 a răspuns:

Buna Dan!

Imi pare rau pentru tinehappy
Eu.sunt cat de cat multumita.
Desigur, mereu apar necazuri si alte chestii in viata, dar asta este. asa e viata si trebuie sa fim tari!
Bafta!

| Aurelia a răspuns:

Fericirea...am ajuns sa nu ii mai stiu nici semnificatia... aveam prieteni, note bune la scoala, eram admirata, laudata...acum mi s-a luat absolut totul, toate cele de mai sus, si am ramas fara nimic. Nimic in toata puterea cuvantului, jur ca nu mint si nu exagerez. Deci, dupa cum vezi, asta...nu poate fi numita fericire.

| Haydee a răspuns:

Daca viata iti trage o palma tu dovedeste-i ca esti puternichappy
Ai toata viata inainte si mii de motive ca sa traiesti:esti sanatos, trebuie sa traiesti pentru a fi un motiv de incurajare pentru parintii tai si pentru copilul taubig grin
Ai si un serviciu stabil (nu?) si o gramada de femei sincere care au nevoie de iubirea tawinking
Succes! si gandeste-te ca dupa ploaie rasare si soarele...

| matura a răspuns:

Toti trecem prin momente dificile. Uneori ne simtim nedreptatiti de soarta, dar uitam ca suntem sanatosi, putem gandi rational si intre doua momente grele este un pic de spatiu linistit.Imi pare rau de suferintele tale.Iti doresc putere si sanatate ca sa le duci cu bine la capat.Nu asculta Eul rau din tine, el profita de momentele tensionate.Esti sanatos, ingrijeste-ti parintii si va veni soarele si pe strada ta.Gandeste-te ce ramane in urma ta.In primul rand nu rezolvi sanatatea parintilor, din contra, vor suferii mai mult, iar copilul tau va avea nevoie de tine.Vine timpul cand si prietena ta isi va da seama ca viata unui copil nu este implinita fara tata.Pentru mine fericirea este ca suntem sanatosi, ne avem unii pe altii si ma pot trezi in fiecare dimineata alaturi de cei dragi.Si eu am luptat pentru tot, absolut tot ce am.
Sa ai o zi buna si nu uita, solutia vietii este viata.

| Nemesis_9263 a răspuns:

Http://optimism.uv.ro/.Citeste,pe mine m-a ajutat in repetate randuri.Cateva cuvinte o sa iti spun:viata este mult prea scurta ca sa nu fim fericiti.Fiecare minut care trece, fiecare clipa ce se scurge, ne spune:TRAIESTE.Cat despre mine, sunt optimista:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revino-ti! Mai ai multe lucruri frumoase si placute de experimentat in viata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dane, ce pot sa zic...sunt fericit pentru ca sunt sanatos...restul vine de la sine...
Sanatosi sa fim ca necazurile curg buluc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dane...regret enorm, ca ai pronleme. dar nu deznadajdui.fiecare zi e un nou inceput.si-apoi nu da dumnezeu omului cat nu poate duce.asa ca inainte cu curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori sa pot sa-ti dau un raspuns dar din pacate sunt retardat dpdv. emotional happy