| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

TASTATURA in romana unde o gasesc?
sa scriu a cu caciula deasupra nu a

3 răspunsuri:
| BackAgain a răspuns:

Pe telefon sau pe calculator? Daca pe PC, ce sistem de operare ai?

| BackAgain a răspuns:

1. Pe telefon (Android), mergi la Setari -> Setari regionale si text si alegi de acolo limba romana. Tastatura o sa se schimbe automat (tii apasat cateva secunde pe 'a' si o sa-ti apara o casuta cu a, ă, â din care sa alegi).

2. Pe PC:
https://www.digitalcitizen.ro/......-tastatura
Asta e la Windows 7, dar principiul e tot ala si la celelalte Windows-uri. Difera un pic interfata, dar cred ca te descurci.